[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[برگرفته از سایت:] خبرگزاری تسنیم

[تاریخ:] ۲۵ آذر ۱۳۹۲

 

مجموعه ۳ جلدی پژوهشی درباره بهائیت در راه بازار نشر

خبرگزاری تسنیم: قاسمی، پژوهشگر علوم دینی و شاعر اهل ‌بیت(ع) گفت: از مدت‌ها پیش کار نگارش مجموعه ۳ جلدی با موضوع بهائیت را به اتمام رسانده‌ام و باید مقدمه‌ای برای آن بنویسم و تحویل ناشر دهم.

وحید قاسمی شاعر و ذاکر اهل ‌بیت(ع) و پژوهشگر علوم دینی با اعلام داین خبر گفت: کتاب بهائیت در قالب ۳ جلد از پیدایش وهابیت آغاز می‌شود و دلایل رشد و موفقیت‌های آنان در برخی از برهه‌های تاریخی را بررسی می‌کند. در بخش‌های بعدی این اثر، بحث بهائیت را در بستر تاریخی‌اش مورد تحلیل قرار دادم؛ از جمله بررسی رشد و تحولات آئین بهائیت در دوران پهلوی مورد بحث قرار گرفته و اینکه چگونه در این دوران بهائیت توانسته گسترش یابد.

به گفته این شاعر و محقق مجموعه بهائیت در ادامه به کارهایی که بهائیان در تاریخ ما انجام داده‌اند می‌پردازد، کارشکنی‌هایی که در زمان جمهوری اسلامی داشته‌اند و نقشی که در فتنه ۸۸ ایفا کردند از جمله موضوعات این کتاب است....

وی در پایان اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه بهائیت کار زیاد شده و تعدادی از آن‌ها هم آثار قابل توجهی هستند، اما مشکلی که ما در حوزه کتاب داریم، بحث انتشار اثر نیست، مسئله توزیع و پخش کتاب است. بیشتر توزیع‌کنندگان آثار مکتوب دوست دارند به سمت توزیع و پخش کتاب‌هایی عامه‌پسند بروند و آثار پژوهشی چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]