[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

۱۵ مهر ۱۳۵۸

ریاست محترم سازمان نظام پزشکی ایران

احتراماً:

اینجانب دکتر طاهره برجیس متخصص بیماریهای کودکان از امریکا با شماره عضویت ۹۳۴۲ در آن سازمان از بهمن ۱۳۵۵ فعالیت پزشکی خود را به سمت سرپرست بخش کودکان و نوزادان در بیمارستان میثاقیه شروع نمودم و در طی این مدت با تائید مسئولان بیمارستان با نهایت جدیت و پشتکار و صداقت به انجام وظایف اشتغال داشته‌ام.

همانطور که استحضار دارند در چند نامه اخیر این بیمارستان که از طرف تشکیلات جامعه بهائیان ایران اداره میشد در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفته است. در تاریخ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۵۸ از طرف آقای دکتر صادقی که گویا مسئولیت اداره بیمارستان به عهده ایشانست شفاهاً باینجانب ابلاغ شد که بعلت اعتقادات مذهبی و تمسک اینجانب بآئین بهائی سیستم جدید مدیریت بیمارستان دوست ندارند که با اینجانب همکاری نمایند این مساله در مذاکره حضوری با ایشان مورد تائید و تاکید مجدد قرار گرفته و بشدت اعتقادات بنده را مورد بی حرمتی و اهانت قرار داده و متذکر شدند که قرارداد اینجانب با هیات مدیره کذائی قبلی فاقد ارزش بوده در ضمن حاضر بارائه هیچگونه مدرک کتبی در این مورد نشدند. لازم بتوضیح است که این مساله شامل کلیه پزشکان بیمارستان میثاقیه که تعداد قابل توجهی با تخصصهای مختلف میباشند نیز شده است.

چون انجام این امر علاوه بر آنکه تجاوز مستقیم به حریم پزشکی است، زیرا مراسم سوگند پزشکان بدون توجه به عقاید و اعتقادات مذهبی آنان انجام میگیرد با توجه به نیاز شدید جامعه ما به خدمات پزشکی یک عمل صد در صد ضد انقلابی و مغایر با اصل ۲۶ قانون اساسی اخیر مملکت میباشد، لذا تقاضا دارد دستور فرمایند تحقیقات لازم در این مورد بعمل آید تا از تضیع حقوق پزشکانی که بحق آن سازمان بایستی مدافع حقوق حقه شان باشد ممانعت بعمل آید. ارسال این نامه در تعقیب نامه مورخ ٣١ شهریور ۱۳۵۸ انجام گرفته است. قبلاً از دستور مساعدی که در این مورد صادر میفرمایید نهایت تشکر را دارد.

با تقدیم احترام

[امضا]

دکتر طاهره برجیس

تلفن ۸۹۹۹۳۵

 

سازمان نظام پزشکی ایران

ثبت در دفتر ۷۲۵۹

تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۵۸

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]