[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

بنام خداوند بخشنده و مهربان

مورخ: ۶ شهریور ١٣۹۰

 

خدمت ریاست محترم کمیسیون نظارت استان البرز

موضوع: درخواست رسیدگی به موضوع فک پلمپ محل کسبم در آن کمیسیون محترم و اعلان نتیجه کتبی

با احترام فراوان همانطور که مطلع هستید محل کسب‌وکار بنده با توجه به دلایلی که عرض می‌کنم صرفاً بخاطر اعتقادات مذهبی حدود سه سال قبل بصورت غیرقانونی طبق مصوبه شورای تأمین شهرستان نظر آباد. توسط اداره اماکن پلمپ گردید و در اثر این اقدام خسارات مالی جبران ناپذیری به بنده و خانواده‌ام وارد گردید لذا در اول بذکر دلایلی که نشان دهنده آن است که پلمپ محل کسب صرفاً بخاطر اعتقادات بوده می‌پردازم.

۱- بنظر جناب عالی چرا پس از گذشت یک سال از پلمپ محل کسبم از سوی مأمورین وزارت اطلاعات کرج به اتهام اقدام علیه امنیت کشور با تبلیغ آیین بهائی بازداشت و به زندان افتادم آیا محل کسبی که به دستاویز بظاهر قانونی جهت پنهان نمودن این انگیزه ضد حقوق شهروندی گفته شد که بخاطر نداشتن مجوز از شبکه بهداشت پلمپ صورت گرفته آیا دیگر نیاز به این بگیر و ببندها دارد که البته طی حکم قوه قضائیه که پیوست است بنده نسبت به اتهامات وارده تبرئه شده‌ام.

۲- حدود یکسال و نیم پس از پلمپ محل کسبم در شهرستان نظرآباد. محل کسب پدر خانم بنده در شاهین ویلای کرج به اسم عینک‌سازی نور توسط مأمورین وزارت اطلاعات کرج پلمپ گردید و پس از گذشت دو ماه ایشان بازداشت و به زندان افتادند. نکته‌ای که در این رابطه اهمیت فراوان دارد آن است که یکی از اتهاماتی که مأمورین وزارت اطلاعات به پدر خانم بنده وارد کرده بودند همانطور که در دفاعیه وکیل ایشان که پیوست است ملاحظه می‌فرمایید. اتهام کمک مالی به داماد جهت بازگشایی مغازه‌های پلمپ شده در شهرستان نظر آباد است که این اتهام اثبات می‌کند که پلمپ مغازه‌های بهاییان در شهرستان نظرآباد نه بدلیل نداشتن مجوز از شبکه بهداشت بوده بلکه تحت‌فشار معیشتی قرار دادن بهائیان بوده است که البته با اتهام واهی کمک از سوی پدر این هدف شکست می‌خورد که البته با تحمل بیش از ۴ ماه حبس طی حکمی که پیوست است ایشان در دادگاه تجدیدنظر استان تبرئه شده و آزاد و محل کسبش  [عینک‌سازی] بدستور قوه قضائیه توسط مأمورین وزارت اطلاعات فک پلمپ گردید.

۳- مورد سوم که از اهمیت فراوانی برخوردار است آنکه آیا تاکنون از سوی قوه قانون گذارقانونی جهت ابطال گواهینامه‌های عینک‌سازی که از سوی وزارت کشور صادر شده به نهادهای دولتی ابلاغ شده است؟ که البته جواب منفی می‌باشد پس با توجه به آنکه هم‌اکنون در شهرستان نظرآباد چهار عینک‌سازی فعال می‌باشند که مدارک آنها هم عین بنده از وزارت کشور می‌باشد و دارای پروانه کسب از اتحادیه مربوطه هستند و دیگر همکارانم در سطح کرج و حومه که با همین مدارک فعالیت دارند لذا خواهان صدور پروانه کسبم و فک پلمپ محل کسب می‌باشم.

۴- اداره اماکن سه سال است با توجه به اینکه چهار عینک‌سازی در منطقه شان مجوز از شبکه بهداشت ندارند و قابل توجه آنکه یکی از آنها حدود یکسال قبل اقدام به احداث عینک‌سازی با مدارک فنی و حرفه‌ای و پروانه کسب از اتحادیه نموده است که نشان‌دهنده آن است که این بهانه از سوی مسئولین در رابطه با آنها صدق نمی‌کند و فقط در سطح کشور شامل بنده شده است در رأی شعبه ۳ دیوان عدالت [اداری] صراحتاً اشاره شده که شبکه بهداشت و درمان شهرستان نظرآباد هیچ گونه دستور و درخواستی جهت پلمپ عینک سازیهای مربوطه صادر ننموده است و مجدداً این حکم نشان دهنده انگیزه پلمپ مغازه‌های سه شهروند بهائی می‌باشد که همچنان ادامه دارد.

۵- در احکام صادره از دیوان عدالت نکته‌ای که قابل توجه است آنست که فقط به تبرئه کردن اداره اماکن و شبکه بهداشت پرداخته است و هیچگونه توجهی به اعتبار گواهینامه‌های عینک‌سازی از سوی وزارت کشور ننموده است.

لذا با توجه به موارد ذکرشده در نامه‌ای که قبلاً خطاب به ریاست محترم سازمان بازرگانی استان البرز مورخ ۲۴ مرداد ١٣۹۰ ارسال نموده‌ام که کپی آن هم پیوست است خواهان رسیدگی پرونده‌ام در آن کمیسیون محترم هستم.

با تشکر فراوان

پیام ولی [امضا]

 

مورخ ۶ شهریور ۱۳۹۰

 

تلفن: [حذف شده]  

پیوست:

۱-متن نامه ارسال شده به ریاست کل بازرگانی استان البرز مورخ ۲۴ مرداد ١٣۹۰

۲- نامه ارسالی به ریاست اماکن نظرآباد مورخ ۹ بهمن ١٣۸۹ در رابطه با جایگاه حقوقی و اجتماعی شهروندان بهائی در قانون اساسی و بیت رهبری.

۳- رأی شعبه ۳ دیوان عدالت.

۴- گواهی قرار منع تعقیب از دادگستری نظر آباد.

۵- حکم تجدید نظر استان البرز.

۶- گواهی عدم سوء پیشینه از قوه قضائیه.

۷- استشهاد محل مورخ ۲۲ خرداد ١٣۹۰

۸- دفاعیه وکیل دادگستری در دادگاه انقلاب کرج.

۹- گواهینامه‌های عینک‌سازی – تراش دور شیشه عینک – تعمیرکار عینک

۱۰- پروانه کسب از سال ۱۳۸۱ الی ۱۳۹۴.

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]