[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[روزنامه:] صبح آزادگان

[تاریخ:] پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۶۰- ۱۱ ربیع‌الاول ۱۴۰۲- ۸ ژانویه ۱۹۸۲

[شماره:] ۵۶۰

 

رئیس دیوانعالی کشور:

در جمهوری اسلامی ایران کسی را به صرف عقیده و مذهب محاکمه نمی‌کنند

تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی - رئیس دیوانعالی کشور گفت: در جمهوری اسلامی ایران کسی را به صرف عقیده و مذهب محاکمه نمی‌کنند و ۸ تن از بهائیان عضو شبکه مخفی و جاسوسی محفل ملی بهائیان به جرم جاسوسی و اقدام به نفع اجانب و علیه نظام جمهوری اسلامی محاکمه و اعدام شده‌اند. آیت‌الله موسوی اردبیلی رئیس دیوانعالی کشور و عضو شورای عالی قضایی در یک گفتگوی کوتاه با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی شرکت کرد. رئیس دیوان عالی کشور در پاسخ به این سئوال خبرنگار ما که پرسید گفته می‌شود اخیراً ۸ نفر از اعضای برجسته محفل ملی بهائیان اعدام شده‌اند نظر شما در این مورد چیست.

آیت‌الله موسوی اردبیلی گفت یکبار هم این سئوال را از من پرسیدند ظاهراً سئوال این بود که ۸ نفر بهایی را بعنوان بهائیت کشته باشند من گفتم فکر می‌کنم که این حرف (بقیه در صفحه آخر)

 در جمهوری (بقیه از صفحه اول)

 دروغ است و حرف من بر این اساس بود چون در جمهوری اسلامی قرار نیست کسی را به صرف داشتن عقیده و مذهب محاکمه کنند و بکشند ولی بعد من از دادسرای انقلاب پرسیدم معلوم شد افرادی را از این گروه بجرم جاسوسی و اقدام بنفع اجانب و علیه نظام جمهوری محاکمه و اعدام کرده‌اند و این اقدام به این عنوان بوده نه به‌عنوان اینکه این‌ها بهائی هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]