[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[روزنامه‌:] کیهان چاپ لندن

[تاریخ:] پنجشنبه ۳۰ امرداد ۱۳۶۵ خورشیدی - ۲۱ اوت ۱۹۸۶ ميلادي

[شماره:] ۱۱۱

بنیانگذار و مدیر مسؤول دکتر مصطفی مصباح زاده

 

خبرهای ایران

عفو دزدها و معتادها

جمهوری اسلامی اعلام کرد که به مناسبت عید قربان عده‌ای از زندانیان مورد عفو قرار گرفته و آزاد می‌شوند. آیت‌الله بجنوردی سرپرست دادگاه‌های عالی جمهوری اسلامی آزادی یك گروه از زندانیان را با موافقت آیت‌الله منتظری مربوط دانست و گفت کلیه کسانی که به رأی دادگاه‌ها حکم محکومیت آنها تا عید قربان ۲۵ مرداد ۶۵ قطعی شده باشد آزاد می‌شوند یا مدت محکومیت آنها تقلیل می‌یابد. آیت‌الله بجنوردی اضافه کرد که زندانیانی که مشمول عفو قرار میگیرند باید جزو مجرمین و محکومین وابسته به گروههای ضدانقلاب نباشند، از مخالفین جمهوری اسلامی نباشند، جزو افراد وابسته به بهاییت - که او آنها را فرقه ضاله و جاسوس خواند - نیز نباشند. ونیز سازندگان و توزیع‌کننده‌های رده بالای مواد مخدر، کلاهبرداران حرفه‌ای، سارقین مسلح و ربایندگان اشخاص نیز مشمول لایحه عفو نخواهند شد.

به این ترتیب دزدهای ساده و معتادان مواد مخدر و کسانی که به جرم رشوه‌گیری‌های اندك زندانی شده‌اند مورد عفو امام خمینی قرار میگیرند و آزاد خواهند شد. آیت‌الله بجنوردی اعلام کرد: آن دسته از هواداران ساده گروه‌های ضدانقلاب اسلامی نیز اگر توجه کنند و توبه آنان نزد دادستان و حاکم شرع قبول شود مورد عفو قرار میگیرند.

گروههای مخالف جمهوری اسلامی تعداد زندانیان سیاسی در ایران را بالغ بر ۱۳۰ هزار تن اعلام کرده‌اند که گروه کثیری از آنان هنوز در انتظار محاکمه و اعلام قطعی شدن مدت زندانی شدن خود به سر می‌برند. در حال حاضر نزدیك به ۲۰ هزار تن نیز در رابطه با مسئله منکرات دستگیر و زندانی شده‌اند.

فرمانده کل کمیته‌های انقلاب اسلامی تعداد زندانیان در رابطه با منکرات را ۱۶۳۶۶ تن اعلام کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]