[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[روزنامه:] جمهوری اسلامی

[تاریخ:] ۲ مردادماه ۱۳۶۱

[شماره:] ٩١٠

 

به دنبال تشکیل جلسات کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو و شرکت هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران به ریاست حجت‌الاسلام سید هادی خسروشاهی سفیر جمهوری اسلامی ایران در واتیکان و مطرح شدن پاره‌ای از سئوالهای مغرضانه از سوی نمایندگی‌های اردن، تونس، کانادا و عراق روز گذشته آقای خسروشاهی در جلسه عمومی این کمیته به ایراد سخنرانی پرداخت و این کمیته را که بلندگوی تبلیغاتی دشمنان انقلاب اسلامی‌شده است به‌شدت موردحمله قرارداد.

رئیس هیأت نمایندگی ایران در ادامه سخنان خود افزود: مساله دیگر اینکه در رأس اتهامات بعضی از آقایان قرار داشته و از طرف ۵ عضو کمیته تکرار شد و وقت ما و اعضاء محترم را تلف کرد، مساله بهائیگری بود که موضوع از دیدگاه ملت ما به کلی دگرگون است.

گویا بهائیان مدعی هستند که ۶۰ یا ۷۰ نفر از آنها اعدام شده‌اند و از طرف دیگر مدعی هستند که در ایران ۶۰ یا ۷۰ هزار بهائی وجود دارد در این صورت پرسیدنی است که پس چرا بقیه اعدام نشده‌اند؟

آیا آنهائی که اعدام شده‌اند به جرم اعتقاد به فرقه بهائیت بوده است. آیا در ایران فقط همان ۶۰ یا ۷۰ نفر بهائی بوده‌‏اند؟ خیر. بهائیان مدعی عدم دخالت در سیاست، در طول دوران سیاه حکومت پهلوی همراه با صهیونیسم بین‌المللی نزدیکترین ارتباط ارگانیک را با رژیم شاه داشته‌اند و لحظه‌ای از همکاری و مساعدت در جهت تثبیت اختناق و استبداد و سرکوب مردم آزادی‌خواه ایران غفلت نکرده‌اند.

مدارکی باقی‌مانده از ساواک، دربار و پرونده‌های محرمانه همگی حاکی از این واقعیت است که بعضی رهبران آنها کارگردانان رژیم شاه بودند. جنایتکارانی چون ژنرال ایادی، ژنرال خادمی، عباس هویدا، منصور روحانی، فرخ رو پارسا، پرویز ثابتی و دهها نفر دیگر از مهره‌های اصلی رژیم شاه، همه و همه از میان بهائی‌ها بوده‌اند.

این وابستگی و همبستگی تا آنجا است که بهائی‌ها طبق اسناد محافل خود، شاه را ناجی کبیر یا اکبر ایران لقب داده‌اند!

طبق سند دیگر ساواک، بهائیان گزارشات مربوط به ارتش ایران و چگونگی ورود اسلحه به ایران و تعلیمات چتربازان شاه را همواره از ارتش دریافت می‌کرده‌اند و طبق سند شماره ۱۰ ساواک، این اسناد به اسرائیل می‌رفته و اسرائیل از بهائیان بهره‌برداری سیاسی - اطلاعاتی و اقتصادی می‌کرده‌اند.

بهائیان طبق سند شماره ۱۱ ساواک برای سرکوب مسلمانان عرب، یک رقم ۱۲۰ میلیون تومان پول جمع‌آوری و به حیفا فرستاده‌اند که به گزارش ساواک در اختیار ارتش اسرائیل قرار گرفته است و برای همین بود که عبدالناصر آنان را جاسوسان اسرائیل می‌نامید.

حمایت نفتی هویدا از اسرائیل موجب شد که اسرائیل قطعه زمین بزرگی به هویدا در اسرائیل هدیه کند که گزارش آن از طرف ساواک شاه در پرونده هویدا قرار گرفته است. بدین ترتیب افرادی از بهائیان که جاسوس اسرائیل بوده یا در رژیم شاه در قتل‌عام مردم شرکت داشتند یا مانند هویدا مسندی داشته‌اند مانند دیگر جنایتکارانی که به ظاهر مسلمان هم بودند اعدام شدند و این مساله هیچ ارتباطی به نوع اعتقاد افراد جنایتکار نداشته و ندارد.

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]