[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

رهبر عالیقدر جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی دام عدله

 

۱- اینجانب سر‌تیپ باز‌نشسته عطاءالله مقرب قهاب فرزند اسدالله متولد ۱۲۹۱ شمسی در سال ۱۳۱۳ وارد خدمت ارتش شده و پس از سی سال خدمت در سال ۱۳۴۳ بافتخار بازنشستگی نائل آمدم.

۲- در دوران تحصیل در دانشکده افسری و دوره تکمیلی مهندسی شاگرد اول بوده دانشگاه جنگ را با موفقیت به پایان رسانیده‌ام.

۳- خدماتم در طهران – گرگان - بلوچستان - آذربایجان و خوزستان در گرما و سرما و سختی و مشقت و ناملایمات شدید گذشته است.

۴- بعد از سی سال خدمت بشرح بالا با تحمل هر سختی و مشقت و بدی آب و هوا و صرف نقد جوانی و سلامتی باز‌نشسته شدم و از کسور بازنشستگی مکسوره حق بازنشستگی به من پرداخت میگردد.

۵- اولین تعرفه‌ای که در ارتش متداول گردید و برای افسران تنظیم شد عقیده خود را بدیانت بهائی نوشتم و در تمام مدت خدمت این عقیده ثابت بود.

۶- حال عده‌ای نشسته‌اند و ماده واحده‌ای تنظیم کرده‌اند که حقوق بازنشستگی افسران بهائی قطع گردد و توجه نداشته‌اند که این عمل یعنی عدم پرداخت خیانت در امانت است.

۷- حضرت آیت‌الله این اشخاص دانسته یا ندانسته برخلاف انقلاب، برخلاف روح اسلام و برخلاف قانون اساسی و بر‌خلاف حقوق بشر نظر داده‌اند زیرا:

الف – آنحضرت و سایر آیات عظام مخصوصاً حضرات شریعتمداری و طالقانی طاب ثراه قبل از به ثمر رسیدن انقلاب و پس از آن مکرراً بالصراحه بیان فرمودند که کلیه اقلیت‌ها حتی آنهائیکه برسمیت شناخته نشده‌اند حقوقشان در حکومت عدل اسلامی محفوظ است و آیات مبارکه‌ای نظیر "لا اکراه فی‌الدین قد تبین‌الرشد منالغی" و"لا تری فیالخلقالرحمن من تفاوت" و امثالهم را استدلال مینمودند.

ب - در قانون اساسی در موارد شتیٰ تساوی کلیه افراد مملکت و عدم تفتیش عقاید مذکور است که برای اختصار فقط توجه بدو مطلب میشود:

اصل سوم بند ۱۴

"تاٴمین حقوق همه جانبه افراد زن و مرد و ایجاد امنیت قضائی عادلانه برای همه و تساوی عموم در برابر قانون"

اصل بیست و سوم

"تفتیش عقاید ممنوع است و هیچکس را نمی‌توان بصرف داشتن عقیده‌ای مورد تعرض و مواخذه قرار داد"

ج - اعلامیه جهانی حقوق بشر هم که ریشه و اصولش از کتب آسمانی اخذ شده افراد بشر را دارای حقوق انسانی متساوی میداند و تمام ممالک دنیا منجمله ایران آنرا پذیرفته‌اند.

۸- جای تعجب و تاٴسف است که متدینین بادیان کلیمی - زرتشتی و مسیحی را که اعتقادی باسلام ندارند در این ماده واحده حقشان محفوظ مانده ولی بهائیان که معتقد بوحدانیت الهی و حقانیت رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده قرآن را کتاب آسمانی میدانند و اطاعت و انقیاد از حکومت را جزء فرائض دینی خود میشمارند و رسماً هم اعلام کرده‌اند باید باین شدت مورد بی‌مهری قرار گیرند.

۹- آیا از قطع نان یکعده در سنین کهولت که بهترین سالهای زندگی خود را صرف خدمت نموده‌اند چه نتیجه‌ای میخواهند بگیرند؟ آیا این عمل مطابق روح شفقت و راٴفت و محبت اسلام است "انا ارسلنا‌ک رحمة للعالمین" آیا این عمل عدل و قسط اسلامی است؟ آیا این طریقه ارشاد است یا آنکه بر عکس ایجاد اختلاف و کشت تخم نفاق

۱۰- حضرت آیت‌الله آنانیکه مرتکب چنین اقدامی شده‌اند نصیحت فرمایید. ارشاد فرمایید. و مقرر فرمائید این مادهٴ واحده کان لم یکن شود. زیرا هم مخالف شرع است هم مخالف قانون اساسی است هم مخالف روح اسلام است هم مغایر قانون حقوق بشر.

اگر یکعده اشخاص از کار افتاده از بین بروند مهم نیست باید بفکر حیثیت جامعه در ایران و دنیا بود در انتظار صدور فرمان لغو ماده واحده.

با تقدیم احترامات فائقه – مقربی

 

رونوشت جهت اطلاع و هرگونه اقدام انسانی

شورای عالی انقلاب

وزیر دفاع

رئیس ستاد مشترک

 

آدرس: صندوق پستی ۳۳۳۸ /۴۱

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]