[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

 

حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمد خاتمی

با سلام و احترام به عنوان یکی از بهائیان ایران مراتب ذیل را به استحضار عالی رسانیده و استدعای تصمیم قانونی در موارد مزبور را خواستارم.

از آنجایی که طبق مقررات موجود از قبیل مقررات مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مقررات حاکم بر ادارات اماکن کشور که مرجع صدور جواز کسب و امکان اشتغال برای مردم می‌باشند با تمهید ستونی در فرم‌های خود مبنی بر اعلام مذهب متقاضی جهت احراز ادیان متقاضیان تفتیش عقیده نموده و اگر شخص متقاضی پیرو یکی از ادیان رسمی کشور نباشد شخص متقاضی را جهت ادامه‌ی تحصیلات عالیه و یا اخذ جواز کسب احراز نمی‌نمایند.

از آنجایی که طبق اصل ۲۳ قانون اساسی تفتیش عقاید ممنوع است گذاشتن ستون مذهب در این فرمها بر خلاف اصل مزبور بوده و در دستگاه تصمیم گیرنده از این طریق در رسیدن به حق اشتغال به کار در چارچوب اصول ۲۸ و ۳۰ و بند ۳ اصل ۳ قانون اساسی عمل می‌نماید.

لذا جهت محترم داشتن حق اشتغال و تحصیلات عالیه به نظر می‌رسد با حذف این قسمت در فرمها بهائیان نیز می‌توانند از مزایای حق اشتغال و تحصیلات عالیه بهره‌مند گرند [گردند] و از این حقوق اولیه‌ی بشری منتفع گردنند [گردند].

حالیه با توجه به مراتب فوق و در چارچوب اصول قانون اساسی ذکر شده تصمیمات و اقدامات شایسته و مقتضی قانونی جهت امکان اشتغال بکار و ادامه تحصیلات عالیه را برای بهائیان ایران فراهم نمایید.

 

با تقدیم احترام

سوسن تبیانیان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]