[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

بنام خدا

تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸

 

با سلام

احتراماً خدمت آن مقام محترم معروض می‌دارم اینجانب نظام‌الدین فنائیان در رابطه با پرونده همسرم خانم صهبا رضوانی شکایاتی را به شرح ذیل عنوان می‌نمایم.

در روز ۲۵ آذرماه سال ۱۳۸۷ خانم رضوانی با حکم دادستانی بازداشت شدند حدود ۱۰ روز مورد بازجویی قرار گرفتند و با وجود درخواست ایشان مبنی بر حضور وکیل، دادگاه بدون حضور وکیل برگزار شد. و ایشان را به ۳ سال و ۸ ماه زندان تعزیری همراه با تبعید به تهران محکوم نمودند. (دادنامه ضمیمه می‌باشد)

خانم رضوانی تقاضای تجدیدنظر نمودند و ۲ لائحه به دادگاه ارائه کردند بعد از دو ماه که از طرف مسئولین قضایی عنوان می‌شد پرونده به اشتباه به تهران فرستاده شده، حکم دادگاه تجدیدنظر اعلان شد:

در آن حکم خانم رضوانی از ۳ سال و ۸ ماه به ۳ سال تغییر یافت (ضمیمه شده است).

سپس در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه خانم رضوانی به زندان اوین تهران انتقال یافتند حال لازم می‌دانم در مورد این وقایع نکاتی را به عرض برسانم.

خانمم صهبا رضوانی ۵۶ ساله، زنی خانه دار، معروف به حسن اخلاق در بین دوست و آشنا، دارای مدرک لیسانس و به ناحق از کار دولتی به علت اعتقاد به دیانت بهایی پاکسازی شد. دارای ۳ فرزند، یک دختر ازدواج کرده، یک پسر ۲۳ ساله و یک نوجوان پسر ۱۳ ساله می‌باشد، که فرزندان او به علت اعتقاد به دیانت بهایی از تحصیلات عالیه در مملکت خود محرومند.

خانم صهبا رضوانی مدت ۴ ماه در انفرادی زندان سمنان به سر بردند! بازجویی ایشان طولانی و تحت فشار روحی برای بازنویسی آنچه که بازجوی محترم اصرار داشته بوده است! مدت ۲۰ روز ملاقاتی با اعضای خانواده خود نداشتند!

البته خانم رضوانی هم در بازجوئیهایشان مورد تهدید قرا می‌گرفتند:

در این ۴ ماه اصرار خانواده ایشان جهت تغییر قرار بازداشت به قرار دیگر راه به جایی نبرد و ایشان از این حق نیز محروم بودند در دادنامه بروی اعتقاد ایشان با عنوان "ضاله" ذکر شده که خود نقض مسلم قانون مبنی بر آزادی عقیده است و مسلماً بی‌طرفی قاضی مورد سؤال قرار می‌گیرد.

از ۵ صفحه حکم یک صفحه و نیم آن مربوط به چگونگی شکل گیری دیانت بهایی از دیدگاه قاضی محترم است که ارتباطی به اتهامات ندارد. در خصوص اتهام ایشان مبنی بر عضویت درجمع خادمین سمنان که گرچه ایشان فقط مشاور بودند، استناد دادگاه به ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی عجیب است چه که به این معنی است که جمع خادمین سمنان قصد بر هم زدن امنیت کشور را داشته امّا هیچ دلیل، مدرک و شاهدی بر اینکه این جمع حتی یک بار هم قصد و نیت بر هم زدن امنیت کشور را داشته ارائه نشده است در ضمن مدت ۲۵ سال جمع خادمین جهت رتق و فتق احوال شخصیه اعضای جامعه بهایی با اجازه و اطلاع مسئولین امور به فعالیت می‌پرداخته و حتی بارها اعضای خادمین از طرف اداره اطلاعات فراخوانده شده و پاسخگوی سؤالات ایشان بودند آنها بارها حسن نیت خود را ابراز داشته‌اند همانگونه که بعد از دستور دادستان محترم کل کشور، جمع خادمین نیز تعطیلی جمع خود را به مسئولین ذیربط اعلان داشته است.

و مورد آخر آنکه در دادنامه وضعیت اموالی که روز بازداشت از منزل خانم رضوانی ضبط شده و ارتباطی به اتهامات ندارد معلوم نگردید. و تا این تاریخ مسترد نگشته است.

آنچه که من از شما مقام محترم تقاضا دارم اجرای قانون طبق عدالت و بازگشت حقوق مسلوبه خانم صهبا رضوانی است.

 

مزید توفیقتان را در اجرای عدالت از درگاه حق خواستارم

نظام الدین فنائیان

۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]