[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

۱۹ شهریور ۱۳۸۶

 

به نام خداوند بخشنده‌ی مهربان

فرماندار محترم شهرستان نجف‌‌آباد

احتراماً لازم دیده شد به عنوان عالی‌ترین مرجع امور جامعه در منطقه، مطلب زیر به عرض جناب‌عالی رسانده شود:

در تاریخ بین ۱۷ شهریور ۱۳۸۶ و ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ افرادی غیر مسئول، خودسرانه، بلدوزر به محل قبرستان جامعه‌ی بهائی منطقه (نجف‌آباد، ویلاشهر، گل‌دشت، یزدان‌شهر و امیرآباد)، واقع در حدود ۱۵ کیلومتری شمال نجف‌آباد (پشت رشته کوه شمال‌شهر) برده و تمام ۹۵ مقبره‌ی موجود را تخریب نموده، سنگ‌های یک‌دست روی آن‌ها را از جا کنده و روی درخت‌های کوچک کاجی که اطراف بلوک است، ریخته‌اند. یک سرویس بهداشتی کوچکی را که در محل بوده کاملاً ویران نموده‌اند و دو عدد تانکی را که برای مصارف اضطراری و نیز آبیاری درخت‌ها موجود بوده صدمه‌‌ی شدید زده، غیر قابل استفاده کرده‌اند. همچنین ۵ مورد قبر موجود در بلوک جدید را که اخیراً ایجاد شده و هنوز سنگ‌بندی نشده بود کاملاً ویران و صاف نموده‌اند و حدود ۸ مقبره کنده شده‌ی آماده را نیز پر کرده‌اند.

حدود سه هفته قبل تقاضانامه‌ای به شماره‌ی ۳۸۰۰ مورخ ۲۲ مرداد ۱۳۸۶ جهت کسب اجازه‌ی قانونی برای تأسیس یک غسالخانه در زمین قبرستان تقدیم کردیم. قطعاً جناب‌عالی نیز موافق هستید که این نباید پاسخی باشد که دریافت می‌کردیم.

در ضمن شاید تاکنون مستحضر شده باشید که در شب جمعه‌ی گذشته (۱۶ شهریور ۱۳۸۶) نامه‌ی تایپ شده‌ی توهین و تهدیدآمیزی را به داخل قریب به ۳۰ خانواده‌ی بهائی در ویلا‌شهر انداختند و روی دیوارها‌ی این منازل شعارهای زشت و توهین‌آمیز نوشتند که مراتب بلافاصله (صبح جمعه) به کلانتری ۱۱ و نیز مرکز فرماندهی بسیج نجف‌آباد اطلاع داده شد.

بیش از ۱۵۰ سال است جامعه‌های کوچک و بزرگ بهائی در این منطقه زندگی می‌کنند و در حال حاضر هم افزون بر ۳۵۰ خانواده‌ی بهائی در شهرها و شهرک‌های نامبرده به کار و فعالیت روز‌مره مشغول هستند که مهم‌ترین و بارزترین خصیصه‌ی همه‌ی آن‌ها دوری از مناسبات و مناقشات و دسته‌بندی‌های سیاسی و تبعیت از قانون رسمی کشوری می‌باشد.

این زمین برای دفن اموات در سال ۱۳۷۴ از طرف مراجع ذی‌صلاح استانی به این جامعه داده شد و مسلماً شما هم موافقید که چنین جامعه‌ای به یک قبرستان مستقل نیاز دارد.

افراد این جامعه با هر عقیده و مرامی، شهروند این مملکت محسوبند و حق دارند از حقوق مدنی برخوردار باشند، کما اینکه به لطف و عنایت حق و درایت و دوراندیشی مسئولان محترم کشوری، چنین بوده است و چنین نیز خواهد بود. آیا شایسته است افرادی افراطی که معلوم نیست مقصود اصلیشان از این کارها چیست، آزادانه دست به چنین اعمالی بی‌خردانه بزنند؟ مسلماً می‌دانید که اینگونه اقدامات ایذایی چه انعکاسی ممکن است در ذهن و وجدان اکثریت هم‌وطنان قانون دوست و عدالت‌جوی ما داشته باشد.

از آن مرجع محترم تقاضا‌مندیم ترتیبی دهید که این افراد قانون‌شکن و خودمحور هر چه زودتر شناخته شوند و بر اساس قانون کشوری هم با آن‌ها و هم با افراد این جامعه‌ی ظاهراً بی‌دفاع، بر‌خورد گردد. از خداوند متعال که خالق و رازق همه‌ی ما است، برایتان تأیید و توفیق خدمت‌گزاری بیشتر به ملک و مردم، مسئلت می‌نماییم.

 

تعدادی از خانواده‌های جامعه

قلیلی، اقترافی، دهقانی، پروینی، فردوسیان، مقدم، حسینی، روحی

[امضاء تمام افراد قید شده با شماره تلفن]

 

[یادداشت دستنویس زیر نامه]

فرماندار ملاقات شدند و دستور پیگیری به معاونت سیاسی داده شد که با معاونت سیاسی هم ملاقات شد و قول پیگیری دادند.

[امضاء]

۱۹ شهریور ۱۳۸۶

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکته‌ای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]