[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

به نام خدا

حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی

به پیشگاه آن روحانی محترم و بزرگ درود میفرستم و اجازه می‌خواهم که عرایضم را معروض دارم.

سپاس خدای را که پروردگار عالمیان است. اینجانب شهره ترابی متولد [حذف شده] و فارغ‌التحصیل از دانشسرای راهنمایی شیراز در سال ۱۳۵۶ می‌باشم. دو سال است سرگردان در عین حال مفتون و شیفته حق و حقیقت. مرا دو سال پیش از استخدام در آموزش و پرورش محروم کرده‌اند به دلیل اینکه اقرار نامه‌ای به من داده و من صریحاً دین بهائی را قید کرده‌ام این برگه اقرار‌نامه بهانه‌ای شد تا بنده را اخراج کنند به این دلیل میگویم بهانه چون‌که اولیای امور آموزش و پرورش باید مدرک معتبر و قانونی به من ارائه دهند تا اخراجم هم قانونی باشد یعنی طبق قوانین آموزشی باید به من برگ استخدام رسمی بدهند تا اخراجی به‌طور رسمی بشود.

اینگونه برگه‌های اقرارنامه زیادند و من بدون هیچگونه تعصبی و دروغی ایمان و عقیده‌ام را کتمان نمی‌کنم. آیا نمی‌توانم از این آزادی برخوردار باشم و آنچه که در پیرامونم میگذرد و مرا ضجر [زجر] میدهد دور باشم؟ از زمان دورۀ شاهنشهی تا بحال کوششم برای بدست آوردن پستم بیهوده بوده و حال هم که مراجعه کرده‌ام جواب طاغوتی به من میدهند.

هرچه میگویم تبلیغ هر عقیده‌ای، هر جا که باشد امکان‌پذیر است و این تنها مربوط به آموزش و پرورش نیست و تازه رشته تحصیلی من زبان خارجه است و ربطی به دین و تبلیغ ندارد میگویند شما نمی‌توانید. من تضمین می‌کنم در محیط کارم تبلیغ نمی‌کنم و تنها به تدریس خواهم پرداخت. حضرت آیت‌الله من هیچ تعصبی از لحاظ دینی ندارم امّا اولیای امور می‌خواهند که من توبه کنم و به دست و پای آنها افتاده و به‌زور و تهدید مانند خودشان بشوم چونکه آنها اینگونه می‌خواهند مرا سر براه کنند من نمی‌گویم تنها حق با من است اما چرا این آزادی را به ما نمی‌دهند تا شاید در راه این آزادی بهتر بیاندیشم تا بهتر و راحت‌تر تصمیم بگیریم و شاید در قبال آزادی بتوانیم افکارمان را اگر پوچ است در راه بهتری رهنمون کنیم و تازه چرا بخاطر اینکه به خدای یگانه ایمان داریم و پیامبرانش را می‌شناسیم باید توبه کنیم. این چه قانونی است که رهروان حق و عدالت را کنار می‌گذارد؟ آیا حضرت محمد مسیحیان را مکروه میشمردند. لا ولله بیش از این وقت گرانبهایتان را نمی‌گیرم و شما پیشوای عزیز را دعا گوئیم. من بکارم علاقه دارم و منتظر عنایات شما هستم.

شهره ترابی

[امضا]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]