[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

مقام محترم استانداری آذربایجان غربی

با کمال احترام بعنوان یک همسر ستمدیده و مظلوم نظر منصفانه و عادلانه جناب آقای مهندس حقگو استاندار محترم آذربایجان غربی را بعرایض زیر معطوف میدارد:

مسلماً تا این لحظه خبر تیرباران شدن مظلومانه آقای بهار وجدان شوهر اینجانبه در سحرگاه روز جمعه ۶ مهرماه ۱۳۵۸ در شهرستان مهاباد که منحصراً بجرم بهایی بودن اعدام گردیده بعرض عالی رسیده است. یک تحقیق منصفانه توأم با عدالت اسلامی نشانگر این واقعیت است که گاهی اشخاص ظالم برای اجرای نیّات خویش از انجام هیچ عملی ابا ندارند ولو این عمل تیرباران کردن یک شخص صدیق امین و بی‌گناه باشد، ولی از تأثیرات این بیعدالتی بی‌خبرند و نمیدانند که: (آخر این ناله جانسوز اثرها دارد) نه فقط خانواده وجدانی و بستگانش از تحقق این ظلم نالان و گریان به آستان الهی متوجه و اجرای عدالت پروردگاری را ملتمسند بلکه سوز دل و ابراز همدردی قاطبه آشنایان منطقه دلیل غیرعادلانه بودن این حکم ظالمانه در حق این خانواده بی‌دفاع است. ای کاش مقامات مسئول مملکتی نیز بحکم وجدان و با توجه به مسئولیت خطیری که در حفظ حقوق فردی و اجتماعی افراد جامعه خویش بعهده دارند پی گیر این مظالم باشند و با تعقیب پرونده و اجرای عدالت در باره مسببّین این واقعه مرحمی بر زخم دل خانواده داغدیده بگذارند و این خانواده بداند که مدّعیان اجرای عدالت اسلامی در طلیعه تشکیل حکومت عدل اسلامی در قول خود صادقند.

اینک عائله پریشان وجدانی از هیچگونه آرامش و امنیت برخوردار نیستند و از جناب آقای استاندار محترم آذربایجان غربی استدعا داریم در جهت حفظ حقوق این عائله ستمدیده و تأمین آرامش و امنیت این خانواده و تعقیب عادلانه پرونده محکومیت آقای بهار وجدانی اقدام عاجل و قطعی را مبذول فرموده و دستور فرمائید از طرف مراجع ذی صلاح یک نسخه از حکم صادره در مورد اعدام بهار وجدانی را باینجانبه تحویل فرمایند.

با احترام – همسر بهار وجدانی

منصوره اخلاقی

[امضا]

۵ آبان ۱۳۵۸

 

آدرس: ارومیه [حذف شده]

 

[یادداشت دست‌نویس در پائین نامه]

رونوشت جهت استحضار محفل مقدس روحانی ملی بهائیان ایران

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]