[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

۲۰ خرداد ۱۳۹۳

 

بنام خدا

مقام محترم و بزرگوار حضرت آیت‌الله العظمی حاج علوی گرگانی دامت بقائه

محترماً معروض میدارد: مرحوم پدرم و تعدادی از منسوبین نسبی و سببی کمینه مهری وحدت حق فرزند سیّد محمد در گلستان جاوید بهائیان شیراز که زمین آن بوسیله جناب پوستچی یکی از خیرّین این شهر مخصوص آرامگاه وقف شده بود بخاک سپرده شدند. این محل در اوائل انقلاب به آتش کشیده شد ساختمانهای آن (سالن، نمازخانه، غسالخانه و غیره) تخریب و سنگهای قبور شکسته و به مصادره دولت درآمد با وجود این تا مدتی بعد از انقلاب در مقابل گرفتن وجه، اجازه دفن صادر می‌شد. مدتی نیز از این محل بعنوان سنگبری و سنگفروشی استفاده شد و اجازه دخول و خواندن دعائی برای رفتگان خود را نداشتیم سرور ارجمند وبزرگوار ما با تمام مصائب و بلایائی که بر جامعه وارد شده (اعدام، زندان، اخراج از ادارات، مصادره اموال، محرومیت از دانشگاه و حتی ممنوعیت از کسب و کار) همیشه مطیع دولت و قانون اساسی کشور بوده و هستیم و بحمدالله کوچکترین عمل خلافی که دلیل بر سرپیچی از احکام اسلام و قانون داشته باشد از ما سرنزده است.

حضرت آیت‌الله خداوند در قرآن کریم می‌فرماید. و لکل امة جعلنا منسکاً لیذکروا اسم الله سوره حج آیه ۳۶ قسم بوحدایت خدا که ما هم یکتا پرستیم و همه انبیاء واولیاء را ستایش می‌کنیم و بتمام کتابهای آسمانی ایمان واعتقاد داریم اما معلوم نیست به چه علت باید زنده و مرده ما در عذاب باشند. فرزندان و برادران کمینه بخدمت سربازی رفته‌اند مالیات مستقیم و غیرمستقیم پرداخت می‌نمائیم در این مسائل ایرانی هستیم اما مردگان ما هم آرامش ندارند زیرا با تهمت جاسوس صهیونیسم و یا نوکر آمریکا یا مخالف اسلام برچسب زده شده‌ایم. شما را بخداوند متعال و حضرت رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) قسم میدهم که جلو این ظلم فاحش را با فتوای خود بگیرید. نبش قبر نه شرعی است و نه عرفی و نه انسانی و نه اجتماعی وهیچکس در هیچ دینی آنرا نمی‌پذیرد. امیدوارم که شما هم مانند علمای بزرگ با فتوای خود نام نیکی را برای خود و خاندان و بستگان بجا بگذارید و تا ابد ما را مدیون لطف و بزرگواری خود قرار دهید.

با تقدیم شایسته ترین احترام

[امضاء] وحدت حق

 

تلفن منزل شیراز [حذف شده]

تلفن همراه [حذف شده]

 

[یادداشت زیر نامه]

بسمه تعالی

ما بهائیان را مسلمان نمی‌دانیم و احکام اسلام را برای آنان جاری نمی‌دانیم

[مُهر دفتر آیةالله علوی گرگانی – بخش استفتائات]

 

[یادداشت بالای نامه]

 

[مُهر ورود بدفتر آیةالله علوی گرگانی]

تاریخ ورود: ۲١ خرداد ۱۳۹۳

تاریخ خروج: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳

شماره ثبت: ۹۳۷۸

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]