[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

بنام خداوند بخشنده و مهربان                                      

 

سرور مهربان جناب جلیلیان دامت بقائه

محترماً با عرض سلام و تحیّت و تهنیت سال نو برای آن عزیز و خانواده محترم سالی خوش همراه با سلامتی و سعادت دائمی آرزو دارم. گر چه ریاست محترم دادگستری و دادستان محترم نتوانستند اداره اطلاعات کرمانشاه را وادار کنند که کتب و اثاث خانواده‌های مظلوم و بیدفاع بهائی را بصاحبانشان مسترد دارند و یا لااقل رؤسا و آمران وزارتخانه اطلاعات را آگاه سازند که اهداف آئین جهانی بهائی سیاسی نیست و اصول و تعالیم آن کلاً بر مبنای کسب فضائل روحانی و انسانی و ایجاد وحدت عالم انسانی وحدت بین ادیان و استقرار صلح عمومی برای افراد بشریست ولی برای این عبد این توفیق حاصل شد که با ملاقات حضوری شما و تعدادی از محترمین دادگستری حقایقی از آئین جهانی بهائی را شفاهاً و کتباً با صراحت و صداقت تمام بیان نموده وظیفه وجدانی خود را در مقابل شما و خداوند آگاه و دانا انجام دهم چه احساس میکنم در آخر عمری اگر بتوانم در رفع اکاذیب و تهمتها و بهتانهائی که دشمنان دین و این سرزمین در مدت بیش از یکصد و شصت سال بر این آئین وارده نموده و سبب آزار و شکنجه و کشت و کشتار هزاران هزار از پیروان آن گشته‌اند و باعث خرابی و ویرانی و عقب ماندگی ملّت شریف ما شده و میلیونها انسان را از درک حقائق باز داشته‌اند اقدام نمایم در آن جهان ابدی در پیشگاه حق و انبیاء و اوصیا شرمسار نخواهم بود.

امید است آن عزیز و سایر محترمین دادگستری بتوانید به آیات و آثار آئین بهائی که هم اکنون در ستاد خبر اداره اطلاعات موجود است دست یابید تا یقین فرمائید که آنچه مرقوم شده حقیقت دارد و گواهی بر عشق و علاقه این پیر ناتوان بشما عزیز دل و جان و همه مردمان ایران بل جهان است مردمانی که باراده حق باین جهان آمده و به اراده او بسویش باز میگردند.

امید است آن عزیزان با شهامت تمام و شجاعت و وجدان بتوانند منویات این ناتوان را بسمع اولیای محترم امور و رؤسا و وزرای جمهور بخصوص رهبر معظم که هدف و نیتشان سعادت و ترقی و تعالی ملک و ملّت است برسانند تا انشاءالله بحول و قوه الهی عدل و دادگستری در این کشور مقدس برقرار شود و عظمت و جلالش عالم را بنور اتحاد و اتفاق منور سازد و جهان را از تاریکی بغض و عناد و ظلم و فساد و نادانی و جهالت نجات بخشد بل محو نماید بفضلهُ و احسانهُ.

جهت اثبات محبّت خود بشما از آثار طلعات مقدسه بهائی که بیشتر مربوط به عید نوروز و صیام بهائی است حضورتان تقدیم میشود تا در آنها تفکر فرمائید و انشاءالله بکل خیر در دو جهان فائز شوید و در حق همه دعا فرمائید.

شاد و مسرور باشید

 

دوست حقیقی شما علی قیامی

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]