[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

ریاست کل دادگستری استان مازندران

 

سلام علیکم

به استحضار می‌رساند اینجانبان ساکن روستائی در منطقه کیاسر به نام ایول می‌باشیم که دچار مشکلات و معضلاتی عجیب گشتیم که می‌تواند با اقدام مناسب شما حل و چاره جوئی گردد.

به دلیل اینکه ما تقریباً ۵٠ خانوار هستیم که در قبل از انقلاب در این روستا سکونت و زندگی می‌کردیم به جهت اینکه بهائی هستیم در ابتدای انقلاب از محل و زادگاهمان ما را بیرون و آواره کردند که در تمام این سالیان تلاشهایمان بی‌ثمر و بی‌نتیجه مانده است و نتوانستیم به حق ملسم خود دست یابیم و تمام منازلمان که از قبل در این روستا وجود داشت در طی سنوات متمادی تخریب و از بین رفت بارها تلاش گشت که منازل تعمیر گردد که متأسفانه با ممانعت روستائیان عملی نگشت که حتی ٣ تا از منازل مسکونی به آتش کشیده شد و پرونده آن در دادگاههای مسئول در حال رسیدگی می‌باشد و حتی اجازه کشاورزی را برای مالکین زمینها به زور خارج و نمی‌گذراند که این کشاورزان مظلوم در زمینهای که مالکیت آنها مسلم است به کشاورزی مشغول گردند که در نهایت ما در تاریخ ٣ مهرماه ١٣٨۶ با اجازه قبلی از دادگاه و اجازه شفاهی قاضی واحدی (دادگاه کیاسر) برای ساخت و ساز وارد روستا گشتیم که یکی از منازل مخروبه را بنا نمائیم ولی متأسفانه با ممانعت شدید اهالی روستا مواجهه گشتیم به حدی که مأموران نیروی انتظامی هم اقدامی نتوانستند انجام دهند و اعلام نمودند که شکایت خویش را به دادگاه ببرند. ٢ نفر از اهالی به جهت تظلم خواهی به دادگاه کیاسر مراجعه ولی متأسفانه با حمله و ضربات عده‌ای از اهالی روستا در صحن دادگاه مواجهه شدند به حدی که محیط دادگاه را به میدان زد و خورد ٢ نفر انسان تبدیل کردند و جالب اینکه اقدامات مأموران در اینجا هم نتیجه نداد و درخواست نیروهای امداد نمودند که در نهایت با مشکلات فراوان این ٢ نفر از مهلکه فقط جان سالم بدر بردند.

آیا حقیقتاً درچنین زمانی و با هدف مهرورزی و عدالت محوری صحیح است که عده‌ای انسان بی‌گناه و کشاورز از محیط مسلم زندگی و زادگاه خویش به جهت زیاده خواهی و غصب طلبی عده‌ای نا آگاه دور بمانند و این افراد زورگو محل دادگاه را به میدان تاخت و تاز خویش تبدیل نمایند و به راحتی حق دیگران را غصب نمایند. که ریاست محترم دادگاه اعلام نمود که کاری از دست من خارج و باید مقامات بالاتر بررسی نمایند.

با توجه به قوانین ذیل:

اصل ٣ قانون اساسی بند ٩ رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه

اصل ٢٠ قانون اساسی همه افراد ملت اعم از زن و مرد یکسان در حمایت قانون قرار دارند

اصل ٢٢ قانون اساسی حیثیت، جان، حقوق، مسکن ... از تعرض مصون است

اصل ٣١ قانون اساسی داشتن مسکن مناسب حق هر فرد وخانواده ایرانی است

اصل ٣۴ قانون اساسی دادخواهی حق مسلم هر فرد است و هر کس می‌تواند به منظور دادخواهی به دادگاههای صالح رجوع نماید.

اصل ۴٠ قانون اساسی هیچ کس نمی‌تواند اعمال خویش را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد.

ماده ٣٠ قانون مدنی به هر مالکی نسبت به مایملک خود حق همه گونه تصرف و انتفاع دارد.

ماده ٣١ قانون مدنی هیچ مالی را از تصرف صاحب آن نمی‌توان بیرون کرد.

از شما مسئول محترم خواهانیم که با پیگیری و تلاشتان اجازه ندهید حق دیگران پایمال و عده‌ای فرصت طلب حق مظلومان را پایمال نمایند.

 

[امضاهای کشاورزان ایول در زیر نامه]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]