[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

 

جناب آقای مهندس بازرگان نخست وزیر محترم

رونوشت حضرت آیت‌الله دکتر بهشتی مجلس خبرگان

رونوشت جناب آقای مهندس صباغیان وزیر محترم کشور

رونوشت جناب آقای مهندس کتیرائی وزیر محترم مسکن

ساعت ۱۱ صبح ۱۷ شهریور جاری [١٣۵٨] جمعی از مردم شیراز در معيت افراد و مقامات مؤثر محلى با حضور مأمورین مسلح انتظامی با تمهیدات کامل قبلی بیت حضرت باب در شیراز، محلی را که برای پیروانش در ۹۶ هزار نقطه دنیا مقدس و مطاف اهل بها بشمار میرود ویران کردند و قلوب این مظلومان را که جز توجه بخداوند رحمان چاره‌ای ندارند بشدت جریحه‌دار ساختند.

کسانیکه این ظلم قبيح نسبت باقليتی مظلوم را فقط برای اقناع کریه‌ترین تعصبات تجویز کردند اطمینان داشته باشند که ننگ چنین ظلمی در این معبر تاریخ ثبت خواهد شد و هر چند این مظلومان دل خون جز تشبث بآستان خداوند رحمان و رحیم بامر دیگری توسل نمی‌جویند ولی اطمینان دارند که نار عشق و ایمان در قلوب مجروح شعله‌ای فروزان‌تر خواهد داشت و از جهت دیگر لکه این ظلم قبیح هرگز از پیشانی عاملین آن پاك نخواهد شد. بهائیان مظلوم و ستمدیده بشدت نگرانند و جامعه خود را در خطر شدید احساس میکنند زیرا بيت مبارك قبلاً بعنوان حفاظت تصرف گردید و اکنون تخریب شد.

خواهشمند است برای تعقیب محركين و عاملین و استرداد محل بيت امر عاجل صادر فرمائید.

از طرف جامعه بهائیان ایران

دکتر حسین نجی       

منوهر قائم مقامی

 

[یادداشت دستنویسی در پایین صفحه]

وزیر محترم دادگستری رونوشت جهت استحضار جناب آقای احمد صدر حاج سید جوادی برای عطف توجه و صدور اوامر مقتضی

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکته‌ای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]