[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

جناب آقای دکتر دانش منفرد استاندار معظم استان فارس

رونوشت: دادستان محترم انقلاب استان فارس

رونوشت: سپاه پاسداران انقلاب شیراز

رونوشت: آقای اسمعیل تائیدی وکیل محترم دادگستری طهران – خیابان ویلا ساختمان ۲۹۳

صبح امروز (جمعه ۱۸ آبان ۱۳۵۸) ساعت ۹ و نیم عده‌ای در حدود ۲۰۰ نفر با بیل و کلنگ به کوچه شمشیرگرها هجوم و با حضور چند نفری مسلح که اطراف بام‌ها را احاطه نموده‌اند مشغول تخریب خانه حضرت سید باب شده‌اند جریان فوری به کلانتری محل اطلاع، مأمورینی اعزام، ولی بعلت حضور نمایندگان کمیته اقدامی ننمودند. جناب استاندار سال گذشته هم در رژیم سابق اول بخش‌های خرموج و سروستان و داریون و بعداً در شیراز تعداد زیادی خانه و محل کسب بهائیان را به آتش کشیدند و خراب نمودند و عده زیادی را آواره و بی‌خانمان نمودند و مراتب دادخواهی و اعتراض این جامعه بجائی نرسید. اکنون تصور این بود در این زمان از تاریخ ایران اقلیت‌ها و اماکن مربوطه به آنها که بفرموده زعیم عالیقدر و رهبر انقلاب حضرت امام خمینی باید از هرگونه تعرض بدور ماند، این جامعه هم مصون از هرگونه مخاطره باشد ولی متأسفانه علاوه بر مصادره و تصرف اماکن و حظیرة‌القدس بوسیله کمیته‌ها و تصرف و انتقال اثاث موجود در خانه حضرت باب تا کنون دو مرتبه یکدفعه دو ماه قبل و اکنون هم از امروز صبح بتخریب این محل و دو خانه اطراف اقدام نموده‌اند.

جناب استاندار با توجه باینکه از نظر بهائیان عالم خانه حضرت باب مکان مقدسی بوده و تخریب آن باعث جریحه‌دار شدن قلوب جمیع بهائیان دنیاست استدعا دارد دستور فرمائید اقدام عاجل و فوری جهت جلوگیری از تخریب بیشتر و تعقیب قانونی محرکین باین عمل انجام گیرد.

 

از طرف جامعه بهائیان شیراز

اسفندیار روشن

ضیاء خلخی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]