[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

اول مهر ماه ۱۳۵۹

سردبیر محترم روزنامه کیهان

در شماره ١١٠٩٩ آن روزنامه بتاریخ دوشنبه ٣١ شهریور ۱۳۵۹ مطالبی از قول حجت‌الاسلام شیخ محمد رضا ناصری حاکم شرع و رئیس دادگاههای انقلاب اسلامی یزد و حجت‌الاسلام حاج سید شکرالله (سید علی) موسوی دادستان انقلاب استان یزد در ارتباط با حکم غیرعادلانه‌ای که در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۵۹ صادر و منجر به قتل ٧ نفر از بهائیان در یزد شده مندرج بود.

هرچند مدتهاست که آن روزنامه و بعضی دیگر از مطبوعات مرتباً اتهامات واهی و بی‌اساس از قول منابع مختلف به جامعه بهائی وارد می‌سازند و در مقابل حاضر بانتشار هیچگونه توضیح و پاسخی از طرف افراد این جامعه نمی‌باشند ولی لازم میداند با احترام مراتب زیر را باطلاع برساند.

حاکم شرع یزد اظهار داشته‌اند که محافل بهائیت طبق مدارک زیادی که در دست داریم جزء کادر جاسوسی بوده‌اند والا با افراد بهائی بخاطر اعتقادات آنها کاری نداریم.

باید از ایشان و سایر کسانی که در تعرض به بهائیان یزد و نقاط اطراف آن دست داشته‌اند و حتی از فروش ما یحتاج و داد و ستدهای عادی مردم با بهائیان جلوگیری کرده و در بعضی نقاط به خانه آنها هجوم و اموال ایشان را بغارت برده‌اند یا بگورستان بهائیان حمله کرده گورها را شکافته و اجساد مردگان بهائی را بیرون کشید‌ه‌اند یا بشهادت همین روزنامه‌ها همه بهائیان را جاسوس اعلام کرده و دستور ممانعت از ورود ایشان به سر کارشان را صادر کرده‌اند و جو فشار و تهدید و آزار ایجاد کرده‌اند پرسید آیا این اقدامات برای مقابله با چند جاسوس بوده؟ و قصد آزار و ستم بر بهائیان در بین نبوده است؟

رئیس محترم دادگاه انقلاب یزد در جای دیگر اظهار داشته‌اند که مبلغی در حدود پانصد میلیون دلار از ناحیه اسرائیل و امریکا توسط یک شورای عالی بمحافل فرستاده می‌شده و از اینجا هم پولهای ایران را بهر صورت که امکان داشته خارج میکرده‌اند.

این چگونه تهمت بی‌اساسی است که از طرفی مدعی هستند پانصد میلیون دلار پول از خارج توسط یک شورای عالی بمحافل فرستاده می‌شده و از جهت دیگر بهائیان بهر صورت که امکان داشته پولهای ایران را خارج میکرده‌اند. به گروهی تهمت می‌زنند که از خارج پول دریافت می‌کنند و از طرف دیگر سعی دارند بهر صورت ممکن پول خارج کنند؟

اگر کسی خود را در بیان مطلب بهیچ حد و حدودی پای‌بند نداند می‌تواند هر سخن واهی و سراپا کذبی را بسهولت بر زبان راند و لحظه‌ای اندیشه نکند که چگونه از سخن عاری از حقیقتش آتش فتنه برمیخیزد و دامنگیر جمعی بی‌گناه و مظلوم می‌شود.

از جمله صفات و خصوصیات حاکم شرع آنست که بصفت انصاف و عدالت متصف باشد ولی چه می‌توان کرد وقتی حکمی را بظلم صادر و اجرا می‌کنند و وقتی در برابر افراد بی‌غرض و حق‌پرست در یزد و سایر نقاط قرار میگیرند چاره‌ای جز توسل به تهمت و افترا آن هم ‌چنین بی‌پایه و اساس نمی‌یابند.

کدام مدارک نشان داده که بهائیان بجاسوسی اشتغال داشته‌اند؟ آیا سیاستهای خارجی برای جاسوسی یک روستائی نود ساله منشاد را بکار می‌گمارند؟ و آیا در دهات اطراف یزد روستائیان بهائی که در هجوم معدودی از خدا بی‌خبر حتی قدرت دفاع از خویش و حفظ و حراست مال و جان خود و نزدیکانشان را ندارند بدرد جاسوسی می‌خورند؟ این اتهامات بی‌پایه‌تر از آنستکه حتی نیاز بپاسخ‌گوئی داشته باشد.

آیا از بیش از صد سال پیش تا کنون که در یزد و اطرافش بدفعات بهائیان را در هجوم عام کشته‌اند و خانه و زندگیشان را غارت کرده‌اند و بهزاران ظلم و ستم ناروا دست آلود‌ه‌اند و جمعی بی‌گناه را به سخت‌ترین عذابها دچار کرده‌اند بخاطر این بوده که گزارش مجهولی از مراکز اسناد انقلاب اسلامی ایران در دست داشته‌اند که آنها را جاسوس شناخته بوده ‌است یا باین دلیل که از خارج برای آنها پول می‌رسیده که بر علیه جمهوری اسلامی اقدام کنند؟ لحظه‌ای انصاف داشته باشیم.

آیا اجساد مردگان چند ساله بهائی در گور بجاسوسی برای خارجیان پرداخته‌اند که مورد هجوم افراد تحریک شده قرار گرفته‌اند؟

کوتاه سخن آنکه بهائیان هیچگاه جاسوس نبوده‌اند، نیستند و نخواهند بود و اهل بینش و ارباب دانش و حقیقت‌جویان دل آگاه در پس همه اتهامات بی‌اساس چهره زشت بغض و عناد مذهبی را بخوبی تشخیص می‌دهند و درمی‌یابند که چگونه رای غیرمنصفانه‌ای را می‌خواهند با عمل زشت و تهمت ناروای دیگری بپوشانند. چون خود دریافته‌اند که افکار عمومی در ایران و جهان با بدبینی باین ستمهای آشکار می‌نگرد.

بامید آن روز که همه این مفسده‌انگیزی‌ها و کینه و عنادها از میان برخیزد و محبت و برادری و دوستی جانشین نفاق و دشمنی شود. بمنه وجوده

از طرف جامعه بهائیان ایران

کامران صمیمی

[امضا]

مجذوب

[امضا]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکته‌ای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]