[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

[آرم]

جمهوری اسلامی ایران

استان خوزستان

شورای اسلامی شهر اهواز

 

تاریخ: ٢٠ آبان ۱۳۹۳

شماره: ۳۹۲۰ /۲۰۰۰

پیوست: -----

 

جناب آقای مهندس موسوی

شهردار محترم کلانشهر اهواز

صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

با سلام

احتراماً، به پیوست شکواییه شهروندان بهائیان جهت بررسی و ارائه گزارش بحضورتان ارسال می‌گردد. مستدعی است ضمن پیگیری موضوع این شورا را مطلع نمایند./ص ۸۴

قربانعلی سعادت‌نیا

رییس شورای اسلامی کلان‌شهر اهواز

[امضا]

 

[آدرس]

 

بنام خدا

تاریخ: ٢٠ آبان ١٣٩٣

 

شورای شهر محترم شهرستان اهواز

با سلام و احترام و تسلیت بمناسبت این ایام جانگداز

این متن تظلم خواهی از طرف تعدادی از شهروندان بهایی این شهر خدمتتان تقدیم میگردد که ذیلاً معرفی شده‌اند.

عالیجنابان

به استحضار میرساند که قبرستان ما بهاییان (واقع در پشت پمپ بنزین کیانپارس) آرامگاه تعداد زیادی از بستگان و عزیزان ماست که در تاریخ ١٨ اسفند ١٣٩٢ از طرف شهرداری، درب آهنی آن جوشکاری و مسیر تردد آن با بلوکهای بتنی بسیار بزرگ مسدود گردید.

خاطرنشان میکند این اقدام بدون اخطار قبلی از طرف ایشان یا هر ارگان ذی‌صلاح دیگری صورت گرفته و البته تمامی اقدامات این اقلیت با مجوز رسمی و رعایت قوانین حکومتی انجام پذیرفته برای مثال در تاریخ ٢٩ مهرماه ١٣٩٢ آخرین متوفی به نام شریفه افشار با اخذ مجوز دفن از آرامستانهای اهواز در آن مکان دفن شده‌اند.

ادعای شهرداری در جلسات حضوری و البته بصورت شفاهی و با دلایل ضد نقیض، در مرحله‌ای شکایت خصوصی و در مرحله‌ای مناسب نبودن مکان این آرامستان و خطرات محیط زیستی و بهداشت شهری عنوان شده !!

آن قبرستان بیش از یکصد سال است که متعلق به بهاییان است یعنی کاملا قبل از اینکه تمدن شهری آن را احاطه کند در آن دفن اموات صورت میگرفته، البته این باعث نمیشود بهاییان مسئولیت خود نسبت به بهداشت شهری را فراموش نمایند و گواه آن اینکه در سالهای پیش تقاضای مکانی مناسب در اطراف شهر را داشته‌اند که نمونهای از آن به ضمیمه خدمتتان تقدیم گردیده است.

در تاریخ ۶ آبان ١٣٩٣ یکی از شهروندان بهایی اهواز فوت نموده که تا به امروز در سردخانه است و ما بدلیل نداشتن قبرستان از دفن ایشان عاجزیم.

این در صورتیست که نامه‌های متعددی نیز از طرف شهروندان بهایی اهواز از تاریخ ١٨ اسفند ١٣٩٢ تا به امروز خدمت اولیای امور از جمله استاندار محترم، فرماندار محترم، شهرداری اهواز، دفتر امامت جمعه، اکثریت معاونین و مسئولین ایشان با مضمون درخواست زمینی جدید و بازپس‌گیری قبرستان قبلی معروض گردیده که تا این لحظه ترتیب اثری داده نشده.

متأسفانه تنها جواب مسئولین محترم در این زمینه چنین بوده است که اموات خود را از مرکز استان به یکی از قبرستانهای نقاط اطراف امیدیه – ماهشهر (فیلی) منتقل کنیم.

 

[یادداشت دستنویس در پایین صفحه]

شهردار محترم

جهت ارائه گزارش عاجلاً

[امضاء]

٢٠ آبان ١٣٩٣

 

[مُهر ورودیه]

٢٠ آبان ١٣٩٣ 

٣٩١٣ / ٢٠٠٠

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکته‌ای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]