[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[روزنامه‌:] کیهان هوائی

[تاریخ:] ۲۲ سپتامبر ١٩۹۳- ۳۱ شهریور ١٣۷۲

[شماره:] ١٠۴٩

 

سردبیر یکی از نشریات تاجیکستان در اعتراض به چاپ آگهی‌های تبلیغاتی بهائیان استعفا کرد.

تهران – سرویس خبر کیهان هوائی – ۲۵ شهریور – ۱۶ سپتامبر – سردبیر نشریه فارسی "پیوند" چاپ تاجیکستان در اعتراض به انتشار آگهی‌های تبلیغاتی بهائیان در مطبوعات این جمهوری از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش خبرنگار کیهان هوائی از تاجیکستان "بیرنگ کوهدامنی" سردبیر نشریه پیوند ضمیمه هفته‌نامه ادبیات و صنعت ارگان فارسی‌زبانان تاجیکستان در مورد علت استعفای خود گفت: فردی به نام "گل نظر" مدیرمسئول و سردبیر هفته‌نامه ادبیات و صنعت مدتی است که آگهی‌های تبلیغاتی بهائیان را در این نشریه به چاپ می‌رساند؛ اما اخیراً تصمیم گرفته است که برای سودجویی بیشتر این آگهی‌ها را در نشریه پیوند نیز منتشر کند. به همین دلیل من در اعتراض به این حرکت استعفا کردم.

گفتنی است در پی بروز ناآرامی‌ها و مشکلات داخلی در تاجیکستان، مبلغان فرقه ضاله بهائیت در این جمهوری با سوءاستفاده از موقعیت، تحرکات خود را برای فریب افکار مسلمانان این جمهوری تشدید کرده‌اند. از جمله عده‌ای به سرکردگی افرادی به نام "مقربی" و "نادر بیگدلی" در ولایت‌های "قرم" و "کولاب" تاجیکستان تشکیلات گسترده‌ای را برای ترویج مرام بهائیت به راه انداخته‌اند.

تلویزیون روسیه نیز در حمایت از این فرقه، فیلمی تبلیغی به مدت یک ساعت در پیرامون مرام بهائیت پخش کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]