[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[برگرفته از سایت:] خبرگزاری رسا

[تاریخ:] ۵ آبان ۱۳۸۹

 

کارشناس بهایی پژوهی: فقر فرهنگی و نا آشنایی با دین از عوامل گرایش به فرقه ضاله بهاییت است

خبرگزاری رسا ـ‌ خوش خلقی، کمک به هم نوعان، سر زدن به بیماران، هدیه فرستادن، ارزان فروشی، دید و بازدید از همسایگان و کمک به اقشار آسیب پذیر برخی از شیوه های بهاییان در تبلیغ عملی است.

حجت الاسلام احمد حاج قلی، کارشناس بهایی پژوهی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره تضعیف هدف‌مند دین با ترویج بهاییت گفت: فرقه ضاله بهاییت از دو روش مستقیم و غیر مستقیم برای تبلیغ خود استفاده می کند.

وی در ادامه افزود: بهاییت تبلیغ را برای همه بهاییان واجب می داند و یک فرد بهایی مبلغ بهاییت نیز هست، از سوی دیگر تقیه در بهاییت حرام است.

حجت الاسلام حاج قلی اظهار داشت: بحث تبلیغ برای بهاییان خیلی جدی است و از ابزارها و روش های مختلفی همچون نشر کتاب و مجلات به زبان مختلف ـ خودشان ادعا دارند کتاب هایشان را به ۸۰۰ زبان و لهجه ترجمه، و منتشر کرده اند ـ تلویزیون، رادیو، ماهواره، اینترنت و حتی اهدای کمک های مالی در تبلیغ فرقه خود استفاده می کنند.

وی خاطر نشان کرد: فرقه ضاله بهاییت از دو روش مستقیم و غیر مستقیم برای تبلیغ خود استفاده می کند، روش های تبشیری و تخریبی از روش های مستقیم تبلیغ بهاییت است، چاپ کتاب و جزوه، طرح شعارهای جذاب، انتشار زندگی رهبران و تاریخچه بهاییت از روش های تبشیری بهاییان است.

این کارشناس بهایی پژوهی یادآور شد: در روش تخریبی با ایجاد پرسش و طرح شبهات ذهن مسلمانان و به ویژه شیعیان را مشغول می کنند؛ همچنین تمسخر و توهین به شخصیت های بزرگ اسلامی و دینی از روش های تخریبی است.

وی تأکید کرد: چون طبق دستور بیت العدل لازم است بهاییان مطیع امر حکومت باشند و کاری بر خلاف قوانین کشوری که در آن زندگی می کنند انجام ندهند ـ اگر چه به این امر پایبند نیستند ـ از تبلیغ غیر مستقیم استفاده می کنند.

این پژوهشگر حوزوی تصریح کرد: در روش تبلیغ غیر مستقیم، از تبلیغ عملی استفاده می کنند، خوش خلقی، کمک به هم نوعان، سر زدن به بیماران، هدیه فرستادن، ارزان فروشی، دید و بازدید از همسایگان و کمک به اقشار آسیب پذیر برخی از شیوه های بهاییان در تبلیغ عملی است.

وی ابراز داشت: بهاییت در تبلیغ خود، همه گروه های سنی و به ویژه جوانان و نوجوانان را مورد هدف قرار می دهد، افراد کم درآمد و آسیب پذیر نیز از گروه های مورد توجه بهاییت است؛ از این رو بهاییت کشور های فقیر آفریقایی و آمریکای لاتین را نیز مورد هدف قرار داده است.

این کارشناس بهایی پژوهی تأکید کرد: فقر فرهنگی و نا آشنایی با دین مبین اسلام از عوامل جذب گروه های هدف به فرقه ضاله بهاییت است، همچنین فرقه ضاله از اباحی گری، ترویج موسیقی، ترویج بی بند و باری و اختلاط میان زن و مرد برای جذب افراد استفاده می کند.

حجت الاسلام حاج قلی با اشاره به شیوه جذب افراد فرهیخته ابراز داشت: فرقه ضاله بهاییت برای جذب افراد فرهیخته یا کسانی که تمایل به بی بند و باری ندارند، از شعارهای جذاب ـ دوازده شعار ـ استفاده می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]