[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[برگرفته از سایت:] خبرگزاری بین المللی قرآن (ايكنا)

[تاریخ:] ۶ آذر ۱۳۸۹

 

فرقه بهائيت چيزی برای نقد ندارد

گروه فعاليت‌های قرآنی: نشست «بهائيت در بوته نقد» به همت انجمن اسلامی دانشجويان و كانون‌ انتظار دانشگاه بين‌المللی امام‌خمينی (ره) قزوين روز چهارشنبه با حضور حجت‌السلام والمسلمين «سيدمحمد انجوی‌نژاد»، دبير كانون «رهپويان وصال شيراز» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه قزوين، حجت‌السلام والمسلمين «سيدمحمد انجوی‌نژاد»، دبير كانون «رهپويان وصال شيراز» در آغاز سخنان خود با انتقاد به انتخاب نام نشست كه به نام «بهاييت در بوته نقد» نام‌گذاری شده بود، گفت: فرقه بهائيت چيزی برای نقد ندارد.

دبير كانون «رهپويان وصال شيراز» که در جمع دانشجویان دانشگاه بین اللمللی امام خمینی (ره) قزوین، دردانشکده علوم اجتماعی سخن میگفت افزود: زمانی که شاهان قاجار در حال توسعه حرمسراهای خود بودند صهیونیستهای جهانی مشغول برنامه ریزی برای ایجاد یک نظم نوین جهانی به مرام و روش خود بودند. آنها شروع به تحریف فرهنگ‌ها کردند و برای نزدیک کردن مردم به اهداف مورد نظر خود و در همه زمینه های زندگی، ما حتی نوع لباس پوشیدن و غذا خوردن و تفریحات ما تغییراتی ایجاد کردند.

وی خاطرنشان كردند: آن‌ها كه فعاليت‌های خود را از زمان قاجار در ايران پی‌گيری می‌كردند نتوانستند دين مردم را از آن‌ها بگيرند چون دين اصالت داشت و در فطرت و ذات مردم بود. لذا نتوانستند آن را حذف كنند. پس با خود دين به جنگ دين پرداختند. اصطلاحاً با ايجاد يك دين با عنوان بهائيت به جای حذف دين، يك دين مطيع و مورد نظر خود را به مردم عرضه كردند و در اين بين افرادی كه هم خواستار دين بودند و هم از اجرای احكام آن فراری بودند راٴ جذب آن شدند.

انجوی‌نژاد تصريح كرد: در اين زمان ۹۰ درصد مردم ايران بی‌سواد بودند، صهيونيسم جهانی با سوء‌استفاده از اين جهالت، دينی جوان‌پسند و البته راحت‌پسند كه تنها ظاهر دين را به همراه داشت و هيچ خبری از شرع و احكام نبود عرضه داشت.

وی ضمن برشمردن اصول اين دين به تناقضات آشكار در احكام آن اشاره نمود و گفت: بهائيان كه خاتميت پيامبر(ص) را زير سؤال بردند تنها با برداشت‌های آزاد از احكام ساير اديان از جمله اسلام تشكيل يك مسلك دادند. و هيچ يك از بزرگان بهايی امروز حاضربه مناظره با ما نيستند.

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]