[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[برگرفته از سایت:] خبرگزاری فارس

[تاریخ:] ۳۰ فروردین ۱۳۹۵

 

بهایی‌های مغرب خواستار آزادی جاسوس بهایی اسرائیل شدند

اندک جمعیت فرقه ضاله «بهائیت» در کشور مغرب با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی یک جاسوس بهائی شدند که برای رژیم صهیونیستی خدمت می‌کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی‌ که «حامد کمال بن حیدره»۱ بهائی یمنی در کشور مغرب به اتهام جاسوسی برای اسرائیل، در بازداشت به مدت نا معلوم به سر می‌برد و احتمال حکم اعدام او نیز می‌رود، بهائی‌های کشور مغرب خواستار آزادی او شده‌اند.

به نوشته پایگاه خبری «الیوم ۲۴» مغرب، بهائی‌های این کشور با صدور بیانیه‌ای مدعی هستند که بهائیت ارتباطی با اسرائیل ندارد و صرفا قبر رهبر آن‌ها در شهر «عکا» فلسطین اشغالی واقع شده است.

نیروهای امنیتی مغرب این فرد را در دسامبر ۲۰۱۳ به اتهام جاسوسی برای اسرائیل دستگیر کردند.

قبر بهاء الله (پیامبر ادعایی بهائی‌ها) در شهر عکا در سرزمین اشغالی فلسطین قرار دارد و اسرائیل میزبان و حامی اصلی فرقه ضاله بهائیت به شمار می‌رود.

ادعا شده که بهائی‌های مغرب از سال ۱۹۵۳ وارد این کشور شدند و تنها گزارش رسمی از تعداد آن‌ها گزارش وزارت خارجه‌ امریکا در سال ۲۰۰۴ است که تعداد آن‌ها را در مغرب بین ۳۵۰ الی ۴۰۰ نفر ذکر می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]

 

۱ [زندان آقای حامد کمال بن حیدره واقع در شهر صنعا، یمن بود و نه در کشور مغرب]