[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[روزنامه‌:] اطلاعات

[تاریخ:] شنبه ۱۸ دیماه ۱۳۶۱

[شماره:] ۱۶۹۱۱

[صفحه:] ۱۳

 

دو مفسد در مشهد و شیراز، اعدام شدند.

مشهد - خبرنگار اطلاعات: به حکم دادگاه انقلاب اسلامی مشهد و تأیید دادگاه عالی انقلاب اسلامی، یک نفر به جرم ملوط واقع شدن باسابقه ننگین بیست ساله به دار آویخته شد.

همچنین به موجب حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب تربت حیدریه، حسن سینایی فرزند عباسعلی، به جرم بازرسی غیر قانونی از اتوبوسهای مسافربری، به تحمل ۲۰ ضربه شلاق محکوم شد و حکم صادره در مورد وی، به مرجله اجراء درآمد.

شیراز - خبرنگار اطلاعات: به حکم دادگاه انقلاب اسلامی شیراز و تائید دادگاه عالی قضایی، هدایتالله سیاوشی فرزند «فرود» به اعدام محکوم شد که حکم صادره به مرحله اجراء درآمد.

جرائم وی فعالیت برای ترویج مراسم بهائیت و ضدیت با اسلام و مقامات جمهوری اسلامی عنوان شده که در حد توان خود از هیچ کوششی دریغ نکرده بوده وی چندین بار در کنگره بهائیت که در خارج از کشور تشکیل شده بود، شرکت کرده و مدت زیادی عضو «لجن» [لجنه] بهائیت بوده و ۱۰ سال هم در باختران فعالیت تبلیغی داشته است.

همچنین وی منزلش را در اختیار بهائیت قرار داده بود و از آن به عنوان بایگانی اسناد و مدارک و تکثیر اعلامیه استفاده میشده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]