[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[روزنامه:] اطلاعات

[تاریخ:] چهارشنبه ٢٧ خرداد ۱۳۶۰

[صفحه:] ۴

 

از سوی حاکم شرع همدان

جرایم ۷ جاسوس اسراییلی اعدام شده در همدان، اعلام شد

در پی اعدام ۷ جاسوس اسرائیلی در همدان که خبر آن، در شماره دیروز به چاپ رسید، جرائم آنان، از سوی حجت‌الاسلام اعلمی حاکم شرع همدان، بدین شرح اعلام شد:

١ همکاری فعال با رژیم منحوس پهلوی

٢– همکاری فعال با رژیم منحوس و معرفی انقلابیون و مسلمانان متعهد به ساواک و گرفتار نمودن و شکنجه آنان به وسیله ساواک

٣ شرکت فعال در شبکه جاسوسی صهیونیستی و خارج کردن ارز فراوان به اسرائیل

۴ شایعه‌پراکنی و نشر اکاذیب نسبت به انقلاب شکوهمند اسلامی و سعی در بدنام کردن ارگانهای انقلابی با نشر اطلاعیه‌ها و پخش اعلامیه در سطح کشور برای ایجاد تفرقه در صفوف متشکل ملت قهرمان ایران و تخطئه روحانیون مبارز، ارسال نامه‌ها و تلگرام‌های فراوان با امضای جعلی برای مقامات جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه حقوق ما در نظام جمهوری اسلامی پایمال شده و اموال ما به غارت رفته و خانه‌های ما به آتش کشیده شده است.

تعداد این تلگرافها بحدی زیاد بوده که مقامات و هر خواننده را تحت تأثیر قرار میدهد و هزینه تلگراف را محفل پرداخت نموده است. در صورتی که چنین چیزی واقعیت نداشته است.

۵ توطئه و قیام علیه انقلاب اسلامی و دستور تحصن در به اصطلاح حظیره القدس ها و روستاها برای اجتماع در مراکز استان و دستور تحصن در به اصطلاح حظیرالقدس بدین بهانه که خانه‌هایشان تخریب و آتش زده شده و بی‌خانمان هستند و در محفل اسکان داده شده‌اند تا بدین وسیله احساسات مردم مسلمان را علیه انقلاب تحریک کرده و انقلاب اسلامی را لکه‌دار و ضد انسانی جلوه دهند.

۶– ارتباط مستقیم با سرمایه‌دار فراری و مشهور هژبر یزدانی و نوشتن نامه برای نامبرده به عنوان خادم شجیع امرالله از طریق محفل که حکایت از سرسپردگی محفل نسبت به آن عنصر خائن دارد.

٧- شرکت فعال در تبلیغ دین پوشالی بهائی و مسافرتهای فراوان بدین منظور به شهرها و کشورهای بیگانه از قبیل آمریکا. اروپا. اسرائیل و حتی در ندامتگاه شهربانی همدان نیز دست از تبلیغ بر نداشته و زندانیان را به مرام صهیونیستی دعوت میکردند.

٨- اخفاء اوراق و اسناد محفل و آتش زدن آنها که متهمین نیز بدان اقرار و اعتراف کرده‌اند و این حکایت از سری بودن آنها دارد. همچنین اخفاء کتب و اشیاء قیمتی و ارسال آنها به محفل ملی و احیاناً حیف‌ومیل آنها و تهمت به مردم مبارز و مسلمان و ارگانهای انقلابی مبنی بر اینکه این اشیاء را مردم به غارت برده‌اند.

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]