[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

بهائیان رفسنجان زیاده از صد سال است در این شهر موجودیت داشته از پدران و مادران مسلمان و شیعه اثنیعشری وجود یافته و برسالت خاتمالانبیاء و امامت ائمه هدی علیهمالسلام قائل بوده و به اعتقاد کامل موعود اسلام را قبول نموده و پیوسته با کمال صداقت مطیع قوانین مملکتی و خدمتگذار جامعه بوده و طبق معتقدات دینی در احزاب سیاسی و امور سیاسیه بکلی دخالت نداشته و به هیچ دولت و کشور خارجی وابستگی ندارد.

در گذشته مورد انواع محرومیت‌ها و تبعیض و خطرات جانی و مالی واقع گردیده. در این ایام مشاهده میشود در بعضی از جرائد و نشریات انواع تهمت و افتراء باین جامعه نسبت میدهند که سبب تحریک احساسات ساده‌‌دلان بی‌اطلاع میشود و ممکن است خطرات عظیمه علیه بهائیان بوجود آورد با امید از دولت عدل اسلامی در فجر ظهور و آغاز آن تقاضا میشود اوامری عادلانه صادر فرمایند که رفع این خطرات احتمالی گردد تا این جمعیت که از اقلیتهای بزرگ ایران است بتواند در پناه عدالت و قانون مصون از تعرض و آزار مانده و بصداقت بخدمات بشردوستانه و اعتلاء نام کشور مقدس ایران اهتمام نماید.

برای این جامعه بعد از خدای مهربان امیدی جز ولاة امور متصور نیست با امیدی که به هدف عالی رهبر بلند ‌مرتبه مملکت حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خمینی مدظله‌العالی و اولیای معظم دولت دارد متمنی است اوامر مطاعه صادر فرمایند که این اقلیت از حقوق مساوی با سایر افراد ملت بهره‌مند گردد.

با تقدیم احترامات فائقه از طرف جامعه بهائیان رفسنجان

محمد فلاح

محمد هدایی

 

جناب آقای نخست‌وزیر

جناب آقای وزیر محترم کشور

شورای عالی انقلاب اسلامی

کمیته انقلاب اسلامی رفسنجان

 

۸ فروردین ۱۳۵۸

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]