[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[برگرفته از سایت:] خبرگزاری هرانا

[تاریخ:] ٢٠ شهریور ١٣٩٤

 

محرومیت از تحصیل شهروند بهائی به بهانه نقص در پرونده / تصویر

خبرگزاری هرانا – مهیاره نداف، شهروند بهائی در نتیجه کنکور سراسری سال جاری با نقص در پرونده مواجه شده و از ادامه تحصیل محروم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهیاره نداف، شهروند بهائی که در کنکور سراسری سال جاری در گرایش علوم انسانی شرکت کرده و حائز رتبه ۱۸۲۹ شده بود، پس از وارد کردن مشخصات در سایت سازمان سنجش با پیغام نقص در پرونده رو برو شد.

یک منبع مطلع در این ارتباط به خبرنگار هرانا گفت که پس از مراجعه این شهروند بهائی به آدرس ذکر شده برای رفع نقص پرونده به ایشان گفته اند که "شاید یک ماه دیگر نقص پرونده شما معلوم شود." همچنین هیچ برگه ای حتی مبنی بر مراجعه ایشان ارائه نکرده اند و به ایشان گفته اند "ما کاره ای نیستیم ، به رئیسمان آقای نوربخش در تهران مراجعه کنید."

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود در این رابطه به گزارشگر هرانا گفت: "گزینه نقص در پرونده را در مورد شهروندان بهایی که می‌خواهند از تحصیل محروم کنند به کار می‌برند و این از سال ۱۳۸۵ متداول شده است. این در حالی است که حسن روحانی وعده داده بود مشکل محرومیت از تحصیل در دانشگاه را حل خواهد کرد. پس از کنکور سراسری سال جاری بسیاری از شهروندان بهایی با گزینه “نقص در پرونده" روبرو شده و از تحصیل محروم شدند."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]