[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[برگرفته از سایت:] خبرگزاری هرانا

[تاریخ:] ١٣ تیر ١٣٨٩ - ۴ ژوئیه ٢٠١٠

 

خبرگزاری هرانا| هرانا؛ آخرین وضعیت از تخریبهای گسترده منازل بهاییان ساکن روستای ایول

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از یک هفته از تخریب منازل بهائیان روستای ایول مازندران هیچ یک از اهالی روستا نتوانستند وارد روستا شوند و پیگیری های انجام شده از سوی آنها نیز نتیجه ای نداشته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، طی تحقیقات انجام شده محرک اصلی این تخریب فردی به نام (هویت نزد هرانا محفوظ) بوده است که به دلیل ارتباطاتی که در تهران دارد توانسته است حکم تخریب را از شورای قضایی تهران دریافت و ظرف مدت ۱۲ ساعت این تخریب را انجام دهد.

اهالی روستا در خصوص نحوه تخریب این منازل به گزارشگر هرانا گفته اند که فرد مورد نظر در غروب روز سه شنبه اول تیرماه اقداماتی را در جهت تخریب این منازل انجام داده است و با کرایه چند دستگاه لودر و کامیون از کارخانه سیمان در نزدیکی روستا به روستا بازگشته و به دلیل مجاورت منازل بهائیان و مسلمان تخریب با لودر انجام نگرفته و با استخدام کارگر تخریب منازل را انجام داده است.

قابل ذکر است تاکنون پیگیریها و مراجعات بهاییان به مراجع قضایی و انتظامی هیچگونه ثمری نداشته است و مسئولین از دادن پاسخ صریح و روشن خودداری می کنند.

از سوی دیگر روز گذشته ۱۲ تیر ماه دادگاه کیاسر بر اساس شکایت دو تن از بهاییان روستای ایول از دو نفر از مهاجمانی که ایشان را هنگام ورود به ایول مورد ضرب و شتم قرار داده بودند ، تشکیل شد.

در ابتدای دادگاه، افرادی با دادن شعار”مرگ بر بهایی ، جاسوس اسرائیل” سعی در بهم زدن نظم دادگاه داشتند و به همین دلیل قاضی پرونده، اظهارات طرفین را بطور مجزا ثبت می کند و به بهاییان اعلام می دارد که طبق بازجویی پاسگاه از اهالی روستا، ایشان همگی منکر همکاری در تخریب منازل بهاییان شده اند و اظهار داشته اند افرادی از خارج روستا به چنین اقدامی مبادرت کرده اند.

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]