[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[برگرفته از سایت:] پایگاه خبری تحلیلی سلام نو

[تاریخ:] ۲۶ شهریور ۱۳۹۳

 

حجت‌الاسلام ناصر قوامی: اهانت به مقدسات دیگران کار اشتباهی است

حجت الاسلام ناصر قوامی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری تحلیلی «سلام نو» گفت: باید مراقب بود. اهانت به مقدسات دیگران کار اشتباهی است. حال این مقدسات می‌تواند اعتقادات و باورهای اهل سنت باشد و یا مقدسات افردی که حتی دینی الهی هم ندارند. زیرا در قرآن آمده است که خداوند به پیامبر فرموده‌اند که به خدایان و یا بت‌های کافران توهین نکنید چون آن‌ها هم به مقدسات شما توهین می‌کنند.

وی افزود: ائمهٔ جمعه در خطبه‌های نماز جمعه باید مراقب باشند زیرا این خطبه‌ها از ماهواره‌ها پخش می‌شود. اهل منبر اهل سخن باید مراقب باشند که توهینی نداشته باشند. این امر باید رعایت شود.

حجت الاسلام قوامی تاکید کرد: بهاییت مذهب نبوده و فرقهٔ ساخته شده‌ای است و دین آن‌ها الهی و آسمانی نیست اما با این وجود این افراد اگر در کشور زندگی می‌کنند باید حتی آنها هم از تمام مزایایی که مردم استفاده می‌کنند بهره‌مند باشد. آن‌ها باید درس بخوانند، دانشگاه بروند، کار و شغل داشته باشند. تا زمانی که در کشور زندگی می‌کنند باید از حمایت حکومت برخوردار باشند.

وی در پایان گفت: البته آن‌ها هم باید قبول کنند که قوانین جمهوری اسلامی را رعایت کنند و دولت و ملت هم باید به آن‌ها احترام گذاشته شود. اما با وجود اینکه دین آن‌ها پایگاه الهی ندارد باید محترم باشند و نباید با آن‌ها برخورد بدی داشته باشیم مادامی که قانون را رعایت کرده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]