[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

بنام خدا

۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۸

وزیر محترم دادگستری

با عرض احترام خدمت آن مقام عالی و خوشوقتی از بابت سفر به استان سمنان توسط آقای رئیس جمهور [احمدی‌نژاد] و هیئت دولت که در راستای هدف متعالی عدالت‌ورزی و آشنایی نزدیک با مشکلات و دردهای آحاد ملت صورت می‌گیرد. اینجانب سیامک ایقانی بعنوان یک شهروند ایرانی به شما مراجعه نمودم تا عدالت و امنیت مرا که به ناحق از من دریغ شده است به من بازگردانید. شرح ماجرا آنکه در تاریخ ۲۵ آذرماه ۱۳۸۷ منزل بنده توسط ضابطین قضایی با حکم دادستانی مورد تفتیش قرار گرفت و در این بازرسی بدون ذکر دلیل بسیاری از لوازم شخصی خودم و حتی لوازم همسر و فرزند چهار ساله‌ام نیز ضبط شد. هنوز پس از گذشت ۶ ماه زمانیکه فرزند خردسالم از من می‌پرسد «چرا آقا سی دی آهنگ و کارتون پلنگ صورتی مرا برد؟» هیچ جوابی برای وی ندارم. پس از آن مراجعات مکرر بنده به دادستانی و دادگستری و ارسال نامه‌های متفاوت به مسئولین قضایی نیز موجب ارائه توضیح و حل مشکل نشد و نهایتاً بنده در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۸۸ در محل کار دستگیر و با عنوان اتهام «عضویت در تشکیلات غیرقانونی» و «تبلیغ علیه نظام» مورد بازجویی قرار گرفته و پس از ۶ روز با قرار وثیقه صد میلیون تومانی آزاد شدم تا دادگاه تشکیل شود. ذیلاً به صورت خلاصه مواردی که مصداق عدول از عدالت و خروج از قانون می‌باشد تقدیم حضور می‌گردد. امیدوارم که آن مقام محترم با استفاده از اختیارات قانونی خویش بتوانند حقوق مسلوبه مرا به من بازگردانند:

۱- در عین تفتیش منزل هیچ توضیح و دلیلی توسط ضابط قضایی در خصوص نوع و دلیل اتهام به من داده نشد.

۲- در حین بازرسی منزل بسیاری از لوازمی که متعلق به بنده بعنوان یک متهم نبود نیز ضبط شد و با وجودیکه همسر و فرزندم به توقیف اموال خودشان اعتراض کردند ولی متأسفانه وسایل آنان نیز ضبط شد.

۳- با وجود درخواست بنده هیچگونه رسیدی از اموال ضبط شده تحویل من نشد.

۴- با وجود مراجعات مکرر به دادگستری و دادستانی هیچ مقام مسئولی به من وقت ملاقات برای توضیح حکم نداد.

۵- دستگیری در محل کار فقط جهت ارعاب بنده صورت گرفت چرا که در حقیقت با توجه به نوع جرم و معلوم‌المکان بودن بنده می‌بایست برگه احضاریه برای من صادر می‌شد نه دستگیری.

۶- در حین بازجویی به هیچ وجه دلایل اتهام به من تفهیم نشد.

۷- در طی بازجویی به هیچ وجه به من اجازه صحبت رو در رو با بازجوی سؤال کننده داده نشد و من رو به دیوار بدون اینکه حتی یک بار ایشان را ببینم بازجویی شدم.

۸- در حالیکه شاکی من وزارت اطلاعات معرفی شده چگونه بازجوی من می تواند همان شاکی از من باشد؟

۹- ادعای دادستان و بازجو در خصوص اتهام «عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهائی» همانگونه که بارها به آنها نیز گفتم کاملاً بی اساس بود چرا که خود من بارها در سالیان قبل بعنوان عضوی از همین جمع به ادارات و نهادهای دولتی از قبیل وزارت اطلاعات و یا شهرداری و فرمانداری فراخوانده شده و در خصوص وظایف و عملکردها با من صحبت شده بود و حتی از من خواسته شده بود که مواردی را حتما به جمع منتقل نمایم. «جمع خادمین» چگونه می‌تواند غیرقانونی باشد در حالیکه ۲۵ سال حضور آشکار داشته است.

۱۰- ادعای دادستان و بازجو در خصوص اتهام «تبلیغ علیه نظام» نیز موکداً بی اساس است زیرا هیچ عملی از بنده که مصداق تبلیغ علیه نظام باشد از من سر نزده است و در این مورد سلیقه شخصی به ناحق جایگزین قانون شده است.

۱۱- همزمان با این جریان، علیه بنده و خانواده و دوستانم و بستگان اقداماتی کاملاً غیرقانونی و خودسرانه نیز در این شهر صورت گرفته که احساس امنیت من و خانواده‌ام بعنوان یک شهروند ایرانی در سمنان امن‌ترین شهر کشور جمهوری اسلامی ایران به زغم جناب استاندار محترم – را کاملاً زائل نموده است:

شعارنویسیهای گسترده علیه عقاید و اعتقادات من، حمله به منازل بستگان و دوستان با بمب دست ساز، شکستن شیشه اتومبیل، تخریب قبرستان و ... در طی این ۶ ماه در حالی که هنوز یک متهم نیز معرفی نشده است و این قانون‌شکنیها همچنان در حال ادامه است جای ابهام بسیار زیادی دارد.

امیدوارم که شما بعنوان یک مسئول حکومت اسلامی حامی یک خانواده مظلوم ایرانی باشید.

 

موفق و موید باشید

با تشکر سیامک ایقانی [امضاء]

 

شماره پرونده دادگاه: ۰۰۵۶ / ۶۹ / ۸۸

آدرس: سمنان [حذف شده]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]