[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[برگرفته از سایت:] ایران وایر

[تاریخ:] ٢٩ ژانویه ٢٠٢١ [۱۰ بهمن ۱۳۹۹]

 

سه شهروند بهایی به ۱۲ سال و ۹ ماه زندان محکوم شدند

استان‌وایر- در ادامه صدور احکام زندان برای شهروندان بهایی در ایران، دادگاه انقلاب تهران سه شهروند بهایی را جمعا به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری حقوق بشری هرانا، «مهوش عدالتی علی آبادی»، «سپیده کشاورز»، و «فرید اسماعیلی»، شهروندان بهائی ساکن تهران توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران هر یک به ۴ سال و ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند. 

محمد هادی عرفانیان، وکیل این سه شهروند بهایی، صدور احکام زندان برای آن‌ها را تایید کرده و در توییتر نوشته است که سپیده کشاورز، مهوش عدالتی و فرید اسماعیلی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به سه سال و ۷ ماه و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۸ ماه زندان محکوم شده‌اند.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، حکم ۳ سال و ۷ ماه زندان برای هریک از این شهروندان اجرا خواهد شد.

این سه شهروند بهایی در ۲۹ آبان سال ۱۳۹۷ و در جریان یورش نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به منازل بهاییان بازداشت شدند.

جمهوری اسلامی آیین بهاییت را به رسمیت نمی‌شناسد و در چهار دهه گذشته به شکل گسترده‌ای احکام اعدام، بازداشت، زندان و محرومیت از تحصیل و کسب و کار را علیه آنها صادر کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]