[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

مورخ ۲۰ بهمن ۱۳۵۹

 

دادستان کل کشور آیت‌الله اردبیلی

 

در تعقیب تلگراف مورخ ۲۶ دیماه ۱۳۵۹ مطابق با ۱۶ ژانویه ۱۹۸۱، در مورد اعلام شهادت همسرم مرحوم پرفسور دکتر منوچهر حکیم که شرم‌آورترین و فجیع‌ترین قتل سال محسوب میگردد، قتل طبیبی رادمرد، منزه، خلیق، پر ‌مهر و عطوفت که بیش از مدت ۴۰ سال در کمال علاقه به درمان بیماران از هر صنف و طبقه مشغول بود و به مداوای فقرا به رایگان می‌پرداخت و مصدر بزرگترین خدمات درمانی به ملت بود، تقاضا دارم دستور فرمائید نسبت به شناسائی و مجازات قاتل و یا قاتلین که موجبات تأثر و تأسف و تعجب کلیه طبقات را فراهم آورده سریعاً اقدام فرمایند

لازم هست باطلاعتان برسانم که پس از این واقعه هولناک و در حین عزاداری در حالیکه اولیای امور نسبت به قتل شوهر‌م اظهار بی‌اطلاعی نموده‌اند، تنها خانه مسکونی مرا و اثاثیه آنرا بدستور دادستان انقلاب ضبط و مصادره نموده‌اند.

لذا مجدد دست استمداد بسوی شما دراز نموده و تقاضا مینمایم که ضمن تعقیب و دستگیری و تنبیه مسئول و یا مسئولین این قتل ناجوانمردانه و کاملاً غیر‌انسانی، امر به خلع ید از تنها خانه مسکونی و اموال و اثاثیه و ماشین‌سواری اینجانبه بدهند.

بنام خداوند دادرس بی‌نیاز و بنام عدالت بازهم از شما استمداد میطلبم و اطمینان دارم که رعایت عدالت اسلامی منظور و ملحوظ نظرتان خواهد بود.

ژرمن لارندى حکیم

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]