[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

بسمه تعالی

تاریخ: ۱۲ تیرماه ۱۳۹۵

ریاست محترم فرمانده نیروی انتظامی قائم شهر

ضمن عرض سلام و خسته نباشید و آرزوی توفیق روزافزون در انجام وظایف محوله، احتراماً به عرض میرسانیم مغازه ی ۱۵ واحد صنفی اینجانبان فرزاد ثابتی، سهیل حق دوست، بهاءالدین صمیمی، نیما میری، شاهین اکبری، چنگیز درخشانیان، علاءالدین میرزایی، رضوانه سمیعی، کوروش احمدزادگان، زهرا گلابیان، عادل عطائیان، فریبرز سنائی، جلال عطائیان، بیژن نوع خواه، سهراب لقائی بعنوان شهروندان ایرانی ساکن قائمشهر از مورخ ۰۳ خرداد‌ماه ۱۳۹۵ توسط اداره محترم اماکن شهرستان قائم شهر پلمپ گردید.

از آنجا که طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اینجانبان شهروندان ایرانی میباشیم و مطابق ماده ۲۸ اصناف بند ب قانون صنفی هر فرد مغازه دار می‌تواند تا پانزده روز بدون اطلاع به صنف مربوطه و هیچ مرجع دیگری مغازه خود را تعطیل نماید اما با این حال مغازه اینجانبان به طور غیرقانونی برای چندمین بار پلمپ گردید.

لازم به ذکر است که در تاریخ ۲۳ آبان ۱۳۹۴ و ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ نیز مغازه اینجانبان به علت یک روز تعطیل بودن پلمپ گردید. بعد از پیگیری به مراجع قانونی بعد از پانزده روز به دستور دادستان قائم شهر به اماکن قام شهر نهایتاً فک پلمپ گردید ولی لازم به ذکر میباشد برای آخرین بار دادستان فرمودند دستور پلمپ از جانب ایشان نبوده است و اماکن خود اقدام نموده.

از آنجا که اینجانبان هیچ گونه تخلف صنفی نداریم ولکن اداره اماکن خلاف قوانین صنفی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (اصل ۱۴ «به حکم آیه شریفه «لا ینهاکم الله عن الذین لم یقاتلوکم فی الدین و لم یخرجوکم من دیاکم ان یبروهم و تقسطوا الیهم ان الله یحب المقسطین». دولت جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان موظفند نسبت به افراد غیر مسلمان با اخلاق حسنه و قسط و عدل اسلامی عمل نمایند و حقوق انسانی آنان را رعایت کنند". که از جمله حقوق انسانی هر فرد اجازه کسب و کار و مطابق قوانین کشوری با همه یکسان برخورد کردن است) عمل نموده و اقدام به پلمپ مغازه‌ها نموده است.

لذا خواهشمندیم عنایت لازم به جهت رفع مشکل و فک پلمپ مغازه اینجانبان دستور لازم را مبذول دارید. ضمناً این مغازه‌ها تنها راه امرار معاش خانواده‌های ما میباشد. انشاالله با تلاش بیشتر در جهت سازندگی ایران وحفظ و جذب و آبروی کشور عزیزمان کوشا باشیم. پیشاپیش از لطف و توجه شما نهایت تشکر را داریم.

با تقدیم احترام [امضاء افراد]

 

[یادداشت دستنویسی زیر نامه:]

بسمه تعالی

اماکن برابر مقررات %

[امضاء] ۱۲ تیرماه [مُهررسمی و امضاء روی مُهر]

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]