[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

تاریخ: ۱۷ آبان ۱۳۹۵

 

بسمه تعالی

ریاست محترم نیروی انتظامی قائم شهر جناب سرهنگ مهری

ضمن عرض سلام و خسته نباشید و آرزوی توفیق روز افزون در انجام وظایف محوله، احتراماً به عرض میرسانیم حدود ۳۰ واحد صنفی از شهروندان ایرانی ساکن قائمشهر در تاریخ ۱۱ آبان ۱۳۹۵ توسط اداره محترم اماکن شهرستان قائم شهر پلمپ گردید.

از آنجا که طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اینجانبان شهروندان ایرانی میباشیم و مطابق مادۀ ۲۸ اصناف بند ب قانون صنفی هر فرد مغازه دار می‌تواند تا پانزده روز بدون اطلاع به صنف مربوطه و هیچ مرجع دیگری مغازه خود را تعطیل نماید اما با این حال مغازه اینجانبان به طور غیرقانونی برای چندمین بار پملپ گردید.

لازم به ذکر است که در چند مرحله قبل نیز مغازه اینجانبان به علت یک روز تعطیل بودن پلمپ گردید. بعد از پیگیری به مراجع قانونی با دادن تعهد نامه‌ای مبنی بر اینکه:

کلیه قوانین صنفی جمهوری اسلامی را رعایت نمایم.

هیچگونه تبلیغ مذهبی در محل ننموده و ننمایم.

یک هفته قبل از تعطیلی به اداره اماکن اطلاع دهم.

مغازه اینجانبان فک پلمپ گردید از آنجا که کلیه موارد تعهد را رعایت نموده‌ایم. با این حال اداره اماکن برای چندمین بار به طور کاملاً غیرقانونی مغازه‌های ما را پلمپ کرد.

از آنجا که اینجانبان هیچ گونه تخلف صنفی نداریم ولکن اداره اماکن خلاف قوانین صنفی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران (اصل ۱۴ «به حکم آیه شریفه «لاینهاکم الله عن الذین لم یقاتلوکم فی الدین و لم یخرجوکم من دیارکم ان تبروهم و تقسطوا الیهم ان الله یحب المقسطین دولت جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان موظفند نسبت به افراد غیرمسلمان با اخلاق حسنه و قسط و عدل اسلامی عمل نمایند وحقوق انسانی آنان را رعایت کنند» که از جمله حقوق انسانی هر فرد اجازه کسب و کار و مطابق قوانین کشوری با همه یکسان برخورد کردن است.) عمل نموده و اقدام به پلمپ مغازه‌ها نموده است.

لذا خواهشمندیم عنایت لازم به جهت رفع مشکل و فک پلمپ مغازه اینجانبان دستور لازم را مبذل دارید ضمناً این مغازه‌ها تنها راه امرار معاش خانواده‌های ما میباشد. انشاالله با تلاش بیشتر در جهت سازندگی ایران و حفظ وحدت و آبروی کشور عزیزمان کوشا باشیم پیشاپیش از لطف و توجه شما نهایت تشکر را داریم.

 

با تقدیم احترام [امضاء افراد ذیل ورقه]

 

[یادداشت دستنویسی در وسط صفحه]

بسمه تعالی

باداره اماکن مورد بررسی بر اساس مقررات و دستور العمل صادره اقدام شود. [امضاء ۱۷ آبان]

[مُهر رسمی]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]