[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

 

 

اطلاعیه مطبوعاتی

از جامعه بهائیان ایران

 

طبق بخشنامه‌ای که از سوی آقای دکتر منافی وزیر بهداری دولت جمهوری اسلامی ایران به کلیه واحدهای تابعه وزارت بهداری ابلاغ‌شده است، از اول بهمن‌ماه ۱۳۵۹ هزاران بهائی پزشک، پرستار، بهیار، تکنسین و کارمند اداری که در استخدام وزارت بهداری و واحدهای تابعه آن در سراسر ایران می‌باشند، اخراج شده و می‌شوند.

به تصریح این بخشنامه، صرف اعتقاد به آئین بهائی مجوزی برای اخراج انسان‌هایی دانسته شده که از افراد این ملت‌اند و طبق بندهای ۹ و ۱۴ اصل دوم و اصول ۲۳، ۲۲، ۲۰، ۱۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مردم ایران از حقوق مساوی برخوردارند و در برابر قانون متساوی‌اند و همه افراد ملت یکسان از حمایت قانون برخوردارند و حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص از تعرض مصون و تفتیش عقاید ممنوع است. در پرسشنامه‌ای که متعاقب بخشنامه آقای منافی، بین بهائیان در استخدام وزارت بهداری پخش‌شده، از اعتقاد دینی خود فرد مستخدم و افراد خانواده‌اش و میزان دارائی‌اش و ... سؤال شده است.

این اخراج دسته‌جمعی در موقعیتی انجام می‌شود که نیاز مبرم مملکت به پزشک و سایر متخصصین این رشته از هر زمان دیگر محسوس‌تر است و حتی به استخدام پزشک غیر ایرانی مبادرت می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکته‌ای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]