[اطلاعات شخصی افراد حذف شده است]

[برای وضوح بیشتر فقط مطالب و اخبار مربوط به افراد و جامعه بهائی تایپ شده است]

 

[روزنامه‌:] کیهان

[تاریخ:] دوشنبه ٩ تیر ماه ۱۳۵۹- هفدهم شعبان ۱۴۰۰

[شماره:]  ۱۱۰۳۲

[صفحه:] ٩

اخبار کشور

 

توسط کمیسیون ۵ نفری پاکسازی:

۱۰۴ فرهنگی فارس اخراج و بازنشسته شدند

شیراز-خبرنگار کیهان- پرونده ١٨٣نفر از فرهنگیان استان فارس در ارتباط با پاکسازی در ادارات، توسط کمیسیون ۵ نفری اعزامی از تهران مورد رسیدگی قرار گرفت که از این عده ۴۴ نفر بهائی و ۱۴ نفر دیگر اخراج، ۴۶ نفر آماده بخدمت و ۶ نفر بازنشسته شدند. پرونده بقیه افراد برای صدور حکم نهائی و کسب تکلیف به تهران فرستاده شد.

محمدرضا ابوالحراری مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس در گفتگوئی به خبرنگار ما گفت: پاکسازی در اداره آموزش و پرورش انجام گرفته و کار رسیدگی به پرونده توسط گروه ۵ نفری در استان فارس ادامه دارد. وی افزود:

 تاکنون ۴۶ نفر حکم آماده به خدمت برایشان صادر شده و ضمناً در جریان پاکسازی ۴۴ نفر طبق ماده ۴۴ قانون استخدام کشوری به علت متدین نبودن به ادیان کشوری به علت متدین نبودن به ادیان رسمی کشور (بهائی بودن) اخراج شدند و پرونده ٣فرهنگی که با ساواک همکاری داشتند جهت رسیدگی بدادگاه انقلاب اسلامی شیراز فرستاده شد. وی اضافه کرد: با ارسال نامه‌ای به آیات عظام، شیخ بهاءالدین محلاتی، سید عبدالحسین دستغیب و حاج عبدالرحیم ربانی شیرازی کسب تکلیف کرده‌ایم که به ببینیم شرعاً مجوزی وجود دارد که ما حقوق بازنشستگان بهائی را بدهیم یا خیر؟

متن این نامه به شرح زیر میباشد:

محضر مبارک آیت‌الله شیخ بهاءالدین محلاتی، محضر مبارک آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب، محضر مبارک آیت‌الله شیخ عبدالرحیم ربانی شیرازی، عده‌ای از کارمندان دولت که بازنشسته شده‌اند، بهائی هستند و شماره تسجیل آن‌ها نیز مشخص است و در حال حاضر از صندوق بیت‌المال مسلمانان حقوق بازنشستگی دریافت میدارند.

خواهشمند است صریحاً بیان فرمائید که برای پرداخت حقوق به این‌گونه افراد شرعاً مجوزی وجود دارد یا خیر؟

 

 

 

 

 

 

[متن بالا رونویسی از اصل سند است. اگر به نکتهای برخورد کردید که دقیق رونویسی نشده است لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید]