احمدعلی ثابت سروستانی

متولد ۵ فروردین١٢٩١  در سروستان ـ فارس

در تاریخ ٩ تیر۱۳۶۲ پس از انتقال از زندان به بیمارستان در شیراز درگذشت

 

احمدعلی ثابت سروستانی در یک خانوادۀ بهائی به دنیا آمد. در سال ۱۳۱۷ ازدواج کرد و در سال ۱۳۲۳ به نیت ترویج آئین بهایی به خفر از توابع شهرستان جهرم  رفت و ١٢ سال در آنجا ساکن بود؛ اما از فرط آزار و اذیت ناچار به ترک آنجا شد و به تخت جمشید نقل مکان کرد.  ۱۵ سال در تخت جمشید زندگی کرد و یک مغازۀ عطاری داشت. بعد به مرودشت رفت و در آنجا هم مغازه‌ای باز کرد، اما طولی نکشید که مغازه‌اش غارت شد.

در ١٣ آذر ۱۳۶۱ از دادگاه انقلاب اسلامی شیراز حکم احضاریۀ فوری به دستش رسید.  به محض این‌که خود را معرفی کرد دستگیر و در بازداشتگاه سپاه زندانی شد.  بعد از شش ماه او را به زندان عادل‌آباد منتقل کردند.  در سن ۷۱ سالگی بدنش ضعیف و مریض بود و به سختی می‌توانست راه برود و تنگی نفس شدیدی داشت.  چندین ماه از داشتن دارو محروم بود و از انتقالش به بیمارستان جلوگیری می‌کردند.  سرانجام او را به بیمارستان بردند، و سه روز بعد، در تاریخ ٩ تیرماه ۱۳۶۲ درگذشت.  جسد او را خانواده‌اش در گورستان بهائی شیراز به خاک سپردند.

 

(این معرفی کوتاه بر مبنای اطلاعاتی که در دسترس ما بوده تهیه شده است. اگر به نکته‌ای برخوردید که دقیق نیست و یا اطلاع مهمی ناگفته مانده است، لطفاً به نشانی ایمیل در صفحه تماس با ما بفرستید.)